Turun paskimmat ja parhaimmat baarit?

....?

Otsikko kertoo jo kaiken, eli kertokaa paskimpii ja parhaimpii turun baareja.

17

7207

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä järkeä on

      ....on aloittaa taas ketju?

      Kohta on häntä taas täynnä baarien omaa kehua ja kilpailijoiden haukkumista.
      Käy itse tsekkaamassa ne baarit äläkä tee näin typeriä avauksia.

      • Anonyymi

        Missä baarissa ei ole matuja??


    • Ei oopperalle

      Rokkibaari. Oh yes.

    • Muhani Jerimaa

      Parhaat on Ale-pub, mis on mukava aloitella viikonloppuilta ja sit jatkaa Forteen, joka on ykkösyökerho ollu Turus jo ainakin 10 vuotta.

      Paskimmat on Lehmä ja Börs.

    • Pappakerho...

      Forte? Siis vanhustenkerho? Saanen olla eri mieltä...

    • route 81

      Paskin on Ekmannin krouvi. Asiakkaat pääosin sisäsiittoisia peräkamarin poikia, poke on ihan perseestä.

    • takuuvarma saanti

      Mistä takuulla saa miestä?

      Kuen Ellistä ja Gunnarista aikoinaan, kertoman mukaan.

    • Muhani Jerimaa

      Ei oo kyse vanhustenkerhost, vaan yökerhost Kristiinankadul.

      • Janne kasiysi

        Tarkoitat Kristiinankadun Fortea? Juu, onhan se vanhustenkerho. Kyllä kansa tietää.


      • Se voi tietysti
        Janne kasiysi kirjoitti:

        Tarkoitat Kristiinankadun Fortea? Juu, onhan se vanhustenkerho. Kyllä kansa tietää.

        ....juuri 18-vuotiaalta(tai alle?!) tuntua tuolta, kun voi törmätä ihan päälle parikymppiseenkin.

        Sitte sun pitää vaan kreisibailata siellä lynissä ja red, hot, chilissä ja odotella, että oma ikä karttuu.


      • Kokemus puuttuu
        Se voi tietysti kirjoitti:

        ....juuri 18-vuotiaalta(tai alle?!) tuntua tuolta, kun voi törmätä ihan päälle parikymppiseenkin.

        Sitte sun pitää vaan kreisibailata siellä lynissä ja red, hot, chilissä ja odotella, että oma ikä karttuu.

        Näin niinkuin sivusta heitän, että "Janne" taitaa olla 24-vuotias. Ehkä hän tarkoittaa, että millainen paikan henki on. En ole käynyt, onko siellä sitte kovinkin jäykkää? Onko tällainen 22-vuotias naisihminen sinne jo liian vanha?


      • Nippa nappa
        Kokemus puuttuu kirjoitti:

        Näin niinkuin sivusta heitän, että "Janne" taitaa olla 24-vuotias. Ehkä hän tarkoittaa, että millainen paikan henki on. En ole käynyt, onko siellä sitte kovinkin jäykkää? Onko tällainen 22-vuotias naisihminen sinne jo liian vanha?

        ...voit löytää sieltä jotain jäykkääkin.

        On vaan aika typerää sanoa paikkaa, jonka ikäraja arkisin on 18v ja viikonloppuisin pe-la 20v, vanhustenkerhoksi? Eikä siellä sen "jäykempää" ole kuin muissakaan aikuisten yökerhoissa.


    • f-fantsu

      Paras fiilis on Marli areenan päätybaarissa. Harmi että Se on auki 1-2 iltana viikossa, 4tunninajan.

      Paskin on street baari linkkiksellä.

    • Sinkku-mies 30 v.

      Kokemus puuttuu -nimimerkil kysymys. Haluisiks lähtee tälläsen 30 v. jätkän kans kattelemaan, et milt Forte vaikuttaa?

    • Kokemus puuttuu

      Ai se onkin kolmekymppisten paikka, no sitä Janne tuolla kait tarkoittikin. Hyvä niin. Tai ainakin viikonloppuisin eikö? Nuoriso tuossa vieressä hokee että mafo, tifo, kefo ja tofo ja pe-la Lyni. Mä en enää kehtaa naamaani näyttää Lynissä, pelkäsin aikoinaan että rupavat kohta pyytämään vuokraa kun olin siellä enemmän kun kotona. Lapsuus on siis jäänyt taakse ja irstas aikuisuus tullut tilalle.

    • Anonyymi

      15.2.25 oli kokemus taas :D vitun woke kulttuuri.... Kaksi lepakkoa alko jutteleen mulle baarin ulkona jostain politiikasta ym ja kun jäivät kakkoseksi niin siitä alkoi riemu... menin baariin myöskin sisälle, istuin yksin pöydässä en puhunut kenellekään mitään. kävin tilaamassa oluen niin baarimikko (lepakon näköinen tämäkin) sanoi että ahdistelen baarissa naisia.... ja pyysi minua poistumaan. Tällöin tuli myös portsari sanomaan että minun pitäisi poistua... kyseenalaistin tämän ja näytin missä olin istunut kokoajan yksin puhumatta kenellekään... niin lepakkobaarimikko sanoi jotain että ravintoloilla on lupa valita asiakkaansa... kieltäydyin poistumasta koska en ollut tehnyt mitään väärää... kohta tuli naapuri kuppiloistakin poket ajamaan minua ulos. En suostunut vieläkään lähtemään koska koitin selostaa että tämä woke paska on mennyt jo liian pitkälle... Turun baarit on monet täyttä paskaa ja "naiset" tekee mitä lystää ja sanovat mitä lystää... haluavat olla "miesten kanssa samalla tasolla" mut kyl tää wokeilu nostaa heidät jumalasta seuraavalle tasolle... onko tämä tasa-arvoa... ei

    • Anonyymi

      Suxes on paras paikka jos haluat saada miestä

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      101
      2150
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      298
      1940
    3. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      104
      1776
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      344
      1761
    5. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      207
      1617
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      32
      1361
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1133
    8. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      26
      1131
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      67
      1099
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1057
    Aihe