S-pankki ja S-ryhmä = huonoin internetpankki

Nordea toimii

Huonoin toiminnallisuus kaikista pankeista, joissa olen ollut asiakkaana. Ehdottomasti huonoimmat palvelut internettisivuilla.

16

482

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hmmmm4

      Millaisia palveluita sitten odotat? S-pankin internetpankki on sama softa mikä on esim tapiola pankissa, eikä siinä puutteita mielestäni ole. Helppokäyttöinen.

      • loputili heille

        Suomen lain edellyttämää, nyt ei s-pankin verkkisivut sitä ele.


    • fgbvch

      Nono, kyllä Dansken on huonoudessaan yliveto.

    • NordeaRahastaaaa

      Olin ennen nordean asiakas. Mielestäni kummallakin on ihan toimivat verkkopankkisoftat. MUTTA nordea peri minulta palvelumaksuja 6,90e/kk verkkotunnuksista, mastercardista ja vielä yhdestä e-laskun sähköpostihälytyksestä (0,10e). Tulin siihen tulokseen että haluavat nordeassa vain maksattaa pörssi osinkonsa asiakkaita rahastamalla vaikka tuovat palkkapussinsa pankkiin. Mitä järkeä on säästää normaalilla tilillä jos siitä joutuu oikeasti maksamaan noin 80e ja korkoa sain ehkä noin 5e/vuosi? Sen takia vaihdoin sitten s-pankkiin, jossa ei ole mitään palvelumaksuja vastaavista palveluista enkä ole katunut lähes puolen vuoden jälkeen.

    • Prismalle vippiä

      S-pankin tarkoitus on kerätä halpaa käyttöpääomaa S-ryhmälle. Pankkitoiminnat ovat toisarvoinen sivuasia, joista pyritään suoriutumaan mahdollisimman vähällä.

      • duunari vain

        Toisaalta totta toisaalta olet hakoteillä. Käyttöpääoman osalta olet oikeassa ja juuri sen takia s-pankin kannattaa ja se pystyy antamaan yleisimmät pankkipalvelunsa ilmaiseksi, näin se saa todella edullisesti rahaa toimintansa laajentamiseen joka nyt on työllisyydenkin kannalta aikasta hyvä asia. Pankkitoimintoja taasen on turha moittia sillä konttoriverkosto ja aukioloajat ovat aivan eriluokkaa kuin muilla pankeilla. Onhan se mukava hoitaa pankkiasiat vaikka sitten viikonloppuna jos ei viikolla ehdi pankkiin. Nyt kun s-ryhmä on ostanut FIM:istä ilmeisesti suurimman osan niin rahastosijoitukset onnistuvat sen kautta ja ainakin itselläni olisi tarkoitus pienistä säästöistä laittaa rahaa sinne kunhan saan juuri tällä hetkellä käynnissä olevan pankin vaihdoksen loppuun. Lisäksi ensi vuonna lähitapiola sulautuu s-pankkiin jolloin sieltä saa vaikka asuntolainan tai vakuutuksia joten en näe mitään syytä väittää pankkitoimintoja toisarvoisiksi sivuasioiksi.


      • mitta täynnä

        Tuo aivan totta. Senverran sekavat ja epämääräiset S-pankin verkkosivut, että tietosuojavaltuutettu on saanut asiaan liittyvän toimeksiannon.


    • .piintynyt

      S-pankki täysin tukossa kassoja myöten tänään. Välttäkää tuollaista putiikkia.

    • bump

      post beste

    • ammattitaidoton pank

      Nimenomaan internetsivuilla on jopa tietosuoja ongelmia.

      Tietosuojavaltuutettu selvittää...

    • kaupasta punkiksi?

      S-pankki on kaikella muullakin tavoin yksi surkeimmista.

      Kerää ilmaista rahaa
      Henkilöstön ammattitaito olematon
      Onko kaupan myyjälle jäänyt perehdytys antamatta.
      Olen kokenut että infofmaatia ja unohdukset on hyvin tarkoitushakuista

      • kfhg

        S-pankki on omatoimisen asiakkaan pankki, jossa asiat hoidetaan netissä.

        Jos haluaa henk.koht. palvelua, kannattaa katsella säästöpankkien tai pop:ien suuntaan. Ja pitää ymmärtää, että hyvää henk.koht. palvelua ei saa ilmaiseksi.


      • Vissi ero
        kfhg kirjoitti:

        S-pankki on omatoimisen asiakkaan pankki, jossa asiat hoidetaan netissä.

        Jos haluaa henk.koht. palvelua, kannattaa katsella säästöpankkien tai pop:ien suuntaan. Ja pitää ymmärtää, että hyvää henk.koht. palvelua ei saa ilmaiseksi.

        Aloitus oli. S-punkki on huonoin internetpankki. mikä on tosi.

        Ja pitää ymmärtää että kuluttajan ei kannata seisottaa rahaa ilmaiseksi, koska siitä saa
        1 % koron, 100 kertaa S-punkin koron.


    • S-punkin SekoSivut

      Vertasin Aktian ja S-punkin sivuja, niillä on niin suuri ero.

      S-on yliveto huonoudessaan

    • niinakoo

      huonoin verkkopankki on mielstäni op:ssa. se on niin epäselvä. varsinkin tilitapahtumien päivämäärät.

      • Hyvänpalvelunpuolest

        Dansken nettipankki on tosi epämukava käytössä, aloitussivu jaettu erillisiin toimintoruutuihin, joissa on hankalaa liikkua. Nordean verkkopankki on nopea ja helppo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4622
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1897
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1590
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      124
      1125
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1071
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1036
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      933
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      896
    9. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      872
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      838
    Aihe