Kannattaa vähän miettiä mistä palveluja ottaa ja maksaa siitä itsensä vielä kipeäksi- Tämä poraus ja joku palvelu antaa tietysti asioissa vaikka alennuksia, jos ohittaa jonkin verran kuitteja.. Kaikki metrit maksaa ja ylimääräinen metri maksaa aina asiakkaalle. Kannattaa olla läsnä kun tämä urakoitsija täältä Poussusta tekee hommia. Sinä säästät siinä tosi pitkän pennin. Älä missään vaiheessa luota siihen mitä porari sanoo tekevänsä-- ole mukana.. Kun tilaat porarin, ota asioista selvää ja kilpailuta tilanne..
Vastaukset 19
- ijuhgbhnj
luuletkos hörhö et joku muu porari ei veloita poraamistaan metreistä,vae pitäskös olla sulle kilometrihinta
- toinen hörhö
Totta net maksattaa metrisä, mutta onkoha täsä tarkotettu niistä haamumetreistä.
- ijuhgbhnj--evvk-
---vittu mikä tietämätön tissin-imijä taasen on tänne päässyt toteamaan asioita--
- reijän porauttanut
toinen hörhö kirjoitti:
Totta net maksattaa metrisä, mutta onkoha täsä tarkotettu niistä haamumetreistä.
Poratut metrit on helppo varmistaa laittakaa narun päähän paino ja mitatkaa elkääkä jauhako kateelliset PASKAA !! nimim. reijän porauttanut
- poussusta kotoisin
täähän on ihan selviö-- maksatetaan metreistä-- viime kädessä tulee niitä poraamattomia metrejä, ja niillä sitä tienataan.--- onhan selvää että niin minäkin sen tekisin.. helppo kusettaa maksajaa,.. ja toiseksi ihan tuntematon yrittäjä kuitenkin,-- on ollut kuulemma monessa mukana,.. tämäkin sanoo jotain
- Muunalan yrittäjä
"ja toiseksi ihan tuntematon yrittäjä kuitenkin,-- on ollut kuulemma monessa mukana"
Mitenköhän tuokin pitäisi ymmärtää?
Hohhoijakkaa, mitä porukkaa.
Menkää ite yrittämään saatikka edes töihin niin ei tarvitse täällä toisten töiden tekemisestä pa***kaa jauhaa. - Lämmintä Rukalla
Kyseinen firma kävi meille poraamassa 180m syvän kaivon. Aikataulu piti sovitusti ja muutenkin homma hoitui moitteettomasti. Erityis kiitos siitä, että piha jäi siistiin kuntoon. SUOSITTELEN!
- Älä poraa turhaa
Taitaa aloittaja olla ulkopaikkakuntalainen kilpailija kun tulee uusi tekijä kentälle aletaan nakkaamaa lokaa niskaan. Hyvä palvelua on saatu.
- Jokelan Aatu
Huijareita nämät on kaikki grynderit-- Kuusamolaisetki
- jihuu2
Omankylän porukkaa.kateellisia kun pärjää !!
- Hilpaisin reiän.
Oikiaa meininkiä porareilta, Sotkamon rupusakki pysyköön tienalituksissa kun kärki ei taivu syvemmälle.
- hyvä homma
Hyvä että saatiin kuusamolainen yrittäjä tähänkin hommaan, eipä nekään veromarkat mene muualle. Kummaa ruikutusta metreistä kun helppo itse todeta.
- maalämpö
hyvä homma kirjoitti:
Hyvä että saatiin kuusamolainen yrittäjä tähänkin hommaan, eipä nekään veromarkat mene muualle. Kummaa ruikutusta metreistä kun helppo itse todeta.
joo, turhaa ruikutusta, reiluun puoleen hintaan mökki lämpiää, iliman kuittia
- sivullinen
maalämpö kirjoitti:
joo, turhaa ruikutusta, reiluun puoleen hintaan mökki lämpiää, iliman kuittia
Elkäähän olko yrittäjälle kateellisia, sehän on sanontakin että kateus vie kalatkin järvestä ja näin näyttää käyneen Kuusamojärven kaloille kun käyn pilkillä eikä tule mitään, hyi hävetkää jo kateelliset jauhajat.
- Anonyymi
Lupasi tulla poramaan 2 vuotta sitten mutta ei näy ei
- Anonyymi
Monta vuotta vielä odottelet?
- Anonyymi
Ei paljo kannata jäädä odottelemaan sen huijariporukan tarjousten perään. Porauta reikä jollakin toisella firmalla niin kuin minäkin. Ihan luikuri porukkaa nuo porari veljekset!
- Anonyymi
Jos löytyi sun muija ja porasi väärään reikään ;)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos löytyi sun muija ja porasi väärään reikään ;)
Tai sakkolihaa paremminkin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä34913522 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk66788- 54773
- 38745
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä171741Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma27688Miia Heikkinen avautui !
Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa62657- 47644
- 57638
- 57620