aika usein, kun jotain häslinkiä "poliittisessa rauhanomaisessa tilaisuudessa/tilanteessa" esiintyy, siellä on Li Andersson. Miksiköhän? Tai no, onhan se selvinnyt noissa haastatteluissa - aika "ärsyttävän" itsetietoinen ja aina oikeassa - omasta mielestään.
Tuntuu olevan tämä Li Andersson magneetti häslingille.
Rauhaton sielu
785
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
.
Missä nämä broilerit liikkuvatkin jäljelle jää vain kasa savuavia raunioita
.
Opit on saatu Vasemmiston vanhoilta ämmiltä ,mitä vanhat edellä,nuoret perässä .
Toveri Li on pakkoruotsittaja ja opit on saatu RKPeeltä, tyyliin, minä sanon mitä enemmistön on tehtävä meidän hyväksemme.
.
Nämä toverit Li ja Mikael olivat saaneet oikein kirjan aikaiseksi äärioikeiston "uhasta" mutta samaan aikaan paapovat äärioikeistoa samassa hallituksessa
.
Tyypllistä Vasemmistolle ? Istutaan kaksilla rattailla Paavo edistämäässä hallituksessa kauppasuhteita Venäjälle , keskaria kuitenkin näytellään .Samassa hallitukseessa painellaan nappia mitä käsketään. Mitähän kivaa nämä vasemmiston vekkulit vielä keksivät
Hyvä työ suomalaisen työn ja työläiseläisen hyväksi jatkuu..Siksi vasemmisto.
Siinä vitsi parhaasta päästä .