syöpää kännykästä

Aiheuttaako kännykän säteily syöpää? Puhelin rintataskussa, rintasyöpä? Puhelin korvalla päivät, aivosyöpä?
3149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

olen kuullut että kännykän liiallinen käyttäminen saattaa olla vaaraksi aivoille, joten olepa tarkkana!

Äänestä

Mikroaaltouuni on myös yksi syöpäpeikko.

Etä-luettavista sähkömittareista tehdään tutkimusta englannissa,jossa on poistettu kaikki etä-luettavat sähkömittarit vuodeksi pois käytöstä.
Meillä suomessahan etä-luettavia sähkömittareita asennettiin viime vuoden puolella hallituksen päätöksellä.

Tästä etä-luettavavasta sähkömittarista lähtee sähköimpulssi silloin kun mittarista otetaan lukemia,vähän samaantapaan kuin kännykkään soitettaisiin.

Mittareista on tehty valituksia myös yhdysvalloissa,jossa mittarin kerrotaan aiheuttaneen jopa sähkölaitteisiin häiriöitä.Tietokoneen nettiyhteyksiin on kerrottu katkenneen,sähköpaloja ja huonovointusuutta lapsissa.

Eli jälleen yksi syöpäriski asennettiin meidän kaikkien harmiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kimmokoo kirjoitti:

Aiheuttaako kännykän säteily syöpää? Puhelin rintataskussa, rintasyöpä? Puhelin korvalla päivät, aivosyöpä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu