Onneksi on vielä rohkeita totuudenpuhujia.
http://ilmastorealismia.blogspot.fi/2013/09/tiede-ei-anna-varmoja-vastauksia.html#more
http://ilmastorealismia.blogspot.fi/2013/09/tiede-ei-anna-varmoja-vastauksia.html#more
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kuka jaksaa jotain persuörinää?
Julkipersun ploki, täynnä vetelää sontaa. Uppoaa peräkammarin tallukoihin toki.
Jep, joka itsensä ylentää se muut alentaa, tyypillinen kommentti arrogantilta vihreältä.
“Maailma on viilentynyt nopeasti 20 vuoden ajan. Jos suunta jatkuu, 1990 on noin neljä astetta ja 2000 noin 11 astetta kylmempää kuin nyt. Tämä on noin kaksi kertaa enemmän kuin tarvitaan jääkauteen.”
Jos sinä olisit elänyt näiden sanojen lausumisen aikoihin, miten olisit niihin suhtautunut? Olisitko ottanut ne a) vähemmän vakavasti kuin nykyisin vallalla olevan näkemyksen ilmaston lämpenemisestä b) yhtä vakavasti c) vakavammin kuin nykyisin vallalla olevan näkemyksen ilmaston lämpenemisestä?
Ongelma on vain siinä, että mistään vakuutusyhtiöstä ei voi ostaa maapallolle vakuutusta sen RISKIN varalta, että ilmastonmuutos todella tapahtuu.
No sittenhän meidän kannattaa karkottaa Euroopasta kaikki teollisuus Kiinaan?
Silmät kiinni persu näkee parhaiten.
Onko kirkkaan vihreä sitä mieltä, että tieteelle tekee vain hyvää, jos sitä hieman poliittisesti ohjataan tiettyyn suuntaan, ja suojataan se kaikelta kritiikiltä?
Persufobia on vakava sairaus.
IPCC kokoontuu Tukholmaan. Saa nähdä, ottaako tiede viimein niskalenkin politiikasta.
http://ilmastorealismia.blogspot.fi/2013/09/ilmastotutkijat-kohtaavat.html#more
Eikös Eija-Riitta Korhola ole juuri se poliitikko, josta te vihreät erityisesti tykkäätte?
http://blogit.iltalehti.fi/eija-riitta-korhola/2013/09/25/fallibilistinen-symboli/