Moi.
Mä ajattelin laittaa tän tänne, sillä mua nyt oikeesti vaivaa tää asia.
Eli oon tavannut yhden mua pari vuotta vanhemman pojan täällä.
Me ollaan juteltu kaikenlaisia asioita. Tää poika on niin ihana. Mä en vaan viitti oikein sille sanoo siitä, koska en tiedä mitä se ajattelee musta.
Tää voi kuulostaa tosi hölmöltä, mutta se ei oo vastannu nyt päivään mun viesteihin.
Tai no "päivään". Eilen aamulla vielä viestiteltiin, mutta sitten tähän mennessä ei ole tullut vastausta. Tiedän, että tämä kuulostaa hölmöltä, niinkuin se on.
Hätäilee vaan hirveesti aina, jos vastausta ei tule parissa tunnissa.
Tiedän, että tämä poika ei roiku täällä, toisinkuin minä.
Tarkistan tämän palstan ja viestini n. 30min välein.
Minun on pakko.
Hän ei siis ole niin aktiivinen (todellakaan) eli ei hän tietenkään voi heti vastata.
Toivoisin vaan, että pian, sillä olen niin tylsistynyt. :(
Anteeksi sekava teksti. Yritän pukea tunteeni sanoiksi, mutta en osaa.
Olen oikeasti vähän huolissani.
- jos hän ei enää halua jutella
- hänelle on käynyt jotain
- häntä ei kiinnosta
???????????????????????
Netissä tavannut!
13
133
Vastaukset
- cutepolish
Moi!
Kyl mäkin alan välillä olee jo huolissaan, jos joku ei vastaa nopeesti jne, mutta se on turhaa.
Sä tiedät kyllä ne pojat ;)
Pojat pojat :)
Älä hätäile hei! Kyllä se vastaa, se varmaan viel nukkuu, tai sitten jos sil on vaan läppäri, mil se pääsee tänne, niin sil voi mennä, kun en mä ainakaan jaksa avata läppärii vähän välii. Olenkin täällä vaan iPhonella :)
Varmaan säkin jollain puhelimel? No joo, kyllä se vastaa.
Jos sua ärsyttää, niin älä kato sun viestejäs pariin tuntiin..
Siinä ajassa, jos on tullu vastaus, sun ei tarvi enää huolehtii minuutin välein. :)
Äh, en mä osaa selittää! :D Eli älä käy kattoo sun viestejä niin usein. Anna puhelimen olla 2h ja käy sitten kattomassa. Sillä kun odottaa 2h tulee semmonen olo, et se on vastannu. Jos käyt minuutin välein kattomassa, sulla on koko ajan tuska: missä se on!??
=) Understand? Itsellänh on joskus niin kiire, että viesteihin vastaaminen kestää. Yleensä pyrin kuitenkin vastaamaan mahdollisimman nopeasti. Sinuna en huolestuisi vielä! Kyllä se vielä vastaa!
- NimimerkitönTyttö
Kiiiitos molemmille!!
- lifemocker
et sä voi itse vaikuttaa siihen haluaako joku sinuun olla yhteydessä vai ei...
- NimimerkitönTyttö
Lisää vastauksii! Se ei oo vieläkään vastannu. Olin n. 3-5h kaupungilla!
Eikä ollut puhelinta mukana. Olin jo ilosena kattomassa viestejä, mutta ei oo vastannu.. :((((((((- NimimerkitönTyttö
Laitan sanan tarkkaan mitä se laitto vikaks viestikseen tähän mennessä: palataan asiaan myöhemmin! :)
Sen se laitto. - cutepolish
NimimerkitönTyttö kirjoitti:
Laitan sanan tarkkaan mitä se laitto vikaks viestikseen tähän mennessä: palataan asiaan myöhemmin! :)
Sen se laitto.Toi alkaa kuulostaa jo samalta, ku mul. :D =D
Onko ollut puhetta harrastuksista ym.? Esimerkiksi minulla oli eilen niin kiire että ehdin vastaamaan viesteihin vasta joskus klo 20-22 aikoihin. Olin ensin 7 tuntia toimitsijana ja sitten vielä salibandyharjoitukset päälle. Tolla jätkällä saattaa olla jotkut harjoitukset tai vastaavat. Jos ei on huomiseen mennessä vastannu, ni olisihän tuo aika törkeää jätkältä katkaista yhteydenpito. Itse ainakin sanon suoraan, jos en halua enää pitää yhteyttä. Mutta tsemppiä sinulle ja toivottavasti kaikki kääntyy hyväksi. :)
Ihmisillä on muutakin tekemistä kuin kytätä jatkuvasti kännykkää. Tai ehkä hän ei vain jatkuvasti jaksa jutella kanssasi.
- NimimerkitönTyttö
Ei oo ollu puhetta mistää harrastuksista. Tää poika sano eilen, et se meni jonneki, mut ei sen tänää pitäs missää olla. Toisaalta se pääsee tänne vaan koneella.
Ja kiitos!! NimimerkitönTyttö kirjoitti:
Ei oo ollu puhetta mistää harrastuksista. Tää poika sano eilen, et se meni jonneki, mut ei sen tänää pitäs missää olla. Toisaalta se pääsee tänne vaan koneella.
Ja kiitos!!No voi olla että hän on mennyt tänäänkin jonnekkin, ei hänellä ole mitään velvollisuutta ilmoittaa sinulle kaikista menoistaan. Eiköhän hän ota sitten yhteyttä kun hänellä on paremmin aikaa.
- NimimerkitönTyttö
r4nd0m kirjoitti:
No voi olla että hän on mennyt tänäänkin jonnekkin, ei hänellä ole mitään velvollisuutta ilmoittaa sinulle kaikista menoistaan. Eiköhän hän ota sitten yhteyttä kun hänellä on paremmin aikaa.
Joo kiitti!
- jooheioikesti
Ystävät hyvät. Ihmisillä (joillain) voi olla muutakin tekemistä kun puhelimen ja netin seuraaminen 24/7
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2094670Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1083420Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881907Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141460Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos101409Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181356Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20271273Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2601250- 531224
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi131159