Puolesta ja vastaan

Perustele miksi mun pitäisi kertoa tunteistani hänelle tai miksi ei. Sana on vapaa.
4107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kerro!Kukaan ei kärsi siitä,päinvastoin kahden ihmisen kärsimys voi hyvässä tapauksessa helpottua :)

Äänestä
  • Kertokaa sit mullekkin

    Äänestä

Ilman tarkempia tausta tietoja en osaa vastata, enkä esittää perusteluja.

Äänestä

En osaa oikein perustella. Itsellä niin huonoja kokemuksi tuosta tunteiden kertomisesta. On niin vaikea hyväksyä, ettei toisella niitä tunteita ole. Järki sanoo, että mene eteenpäin, yritit, teit parhaasi so what, shit happens. Jälkeenpäin on olo, kuin olisi jäänyt maantiejyrän alle ja tuntee itsensä mitättömäksi hiirulaiseksi. Kynnys seuraavan ihmisen kohtaamiseen kasvaa kohtuuttoman suureksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kumpikampi kirjoitti:

Perustele miksi mun pitäisi kertoa tunteistani hänelle tai miksi ei. Sana on vapaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu