Etniset puhdistukset Suomessa

Erään käsityksen mukaan lipponen
yritti etnistä puhdistamista Suomessa.

lipposen kohteena puheen mukaan ovat ainakin
kaikki yrittäjät, sekä erityisesti pienviljelijät.
3108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sinulaisesi huijari "yrittäjä" ja veronkiertäjä, kuittiseppä pitäsisi likfidoita mahdollisimman pian.

Äänestä
  • Demareilla tappolinja.

    Äänestä

  • Niin, olihan se yrittäminen neuvostoliitossakin kielletyä.

    Kommunismia, kommunismia...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ae-tutkimus kirjoitti:

Erään käsityksen mukaan lipponen
yritti etnistä puhdistamista Suomessa.

lipposen kohteena puheen mukaan ovat ainakin
kaikki yrittäjät, sekä erityisesti pienviljelijät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu