Ateisteilla herkkä nahka?

huono palsta

Vai miksi poistitte ateisti-testin?
Poistaako ateismi toisilta huumorintajun myös? Itseltäni se ei kyllä ole sitä vielä vienyt, mutta kai se on yksilöllistä.

17

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ateistit ovat raukkoja ja pelkureita, jotka eivät uskalla käydä avointa keskustelua Jumalan olemassaolosta. Siksi he poistavat heille kiusallisia aloituksia. Minunkin kasksi eilistä aloitetta, jotka koskivat kuolemanrajakokemuksia on poistettu. Ne olivat vahvoja todisteita siitä, että Jumala ja Jeesus ovat olemassa. Toisessa kirjoituksessa neurologi ja aivotutkija kohtasi Jumalan ollessaan koomassa. Toisessa taas 6-vuotias poika, joka auto-onnettomuuden seurauksena oli mennyt koomaan, tapasi Jeesuksen.

      • "Ateistit ovat raukkoja ja pelkureita, jotka eivät uskalla käydä avointa keskustelua Jumalan olemassaolosta."

        Älä valehtele. Se, että kukaan ei jaksa enää kommentoida typeriä mantrojasi ja sinä et lue vastauksia, ei tarkoita, että kukaan ei uskalla käydä avointa keskustelua.

        "Minunkin kasksi eilistä aloitetta, jotka koskivat kuolemanrajakokemuksia on poistettu."

        Eikä se johdu siitä, että avointa keskustelua ei uskalleta käydä vaan siitä, että sinä roskapostitat samoja älyttömyyksiä vailla mitään aikomustakaan keskustella.


      • Mitä ihmettä te uskisvajakit, jaska ja yurki täältä oikein haette? Marttyyrinkruunua vai? Teidän mielipiteenne ovat vajaaälyisten sönkötystä ja oletettavasti moni vapaakirkkolainenkin toivoisi teidänlaistenne pitävän turpansa kiinni.

        Kirkkoa ja peruskristittyjä oikein urakalla ketuttaa, kun kaikki uskovat leimataan teidänkaltaistenne myötä vähä-älyisiksi.


    • Esko o

      Minun mielestäni tällainen palsta on paha siksi, että lapset voivat oppia pahoja tapoja täältä. Tällä palstalla on useita huonotapaisia kirjoittajia. Monet pitävät oikeana vastata yhtä pahasti kuin toinenkin on kirjoittanut. Tätä olen aina pelännyt. Ei ole miellyttävää, jos suuri osa suomalaisista on törkeitä tolloja. Tämä palsta voi toimia sellaisen saastan levittäjänä ja melko varmasti toimiikin.

      • screech

        Kuka lapsi lukee suomi24 ateisti palstaa?


      • "Minun mielestäni"...

        Siinä se oleellinen tulikin ja kun tiedämme, miten Esko käyttäytyy, on hänen turha puhua mitään muiden käyttäytymisestä.


      • ---

        Sinä Esko itse olet yksi pahimmista suunsoittajista täällä. Kaikkihan sen tietävät. Räkytät kuin pahainen kakara kaikille jotka ovat jostain kanssasi eri mieltä.


      • Esko o
        --- kirjoitti:

        Sinä Esko itse olet yksi pahimmista suunsoittajista täällä. Kaikkihan sen tietävät. Räkytät kuin pahainen kakara kaikille jotka ovat jostain kanssasi eri mieltä.

        Valehtelet törkeästi. Aikaisemminkin olen pyytänyt nähtäväksi niitä viestejä, joista minua syytetään. Yhtään ainoaa ei ole koskaan esitetty. Siispä täytyy päätellä, että mitään ei ole olemassakaan. Kaikki on pelkkää valehtelemista.


      • Esko o
        ertert kirjoitti:

        "Minun mielestäni"...

        Siinä se oleellinen tulikin ja kun tiedämme, miten Esko käyttäytyy, on hänen turha puhua mitään muiden käyttäytymisestä.

        Sinulla ei ole mitään, mitä näyttää minun käyttäytymisestäni. Ei ole koskaan ollutkaan.


      • Esko o
        screech kirjoitti:

        Kuka lapsi lukee suomi24 ateisti palstaa?

        Kirjoittavat kumminkin.


      • Yskös Ö
        Esko o kirjoitti:

        Valehtelet törkeästi. Aikaisemminkin olen pyytänyt nähtäväksi niitä viestejä, joista minua syytetään. Yhtään ainoaa ei ole koskaan esitetty. Siispä täytyy päätellä, että mitään ei ole olemassakaan. Kaikki on pelkkää valehtelemista.

        Ihme jänkkääjä, sinulle on näytetty lainauksin ja linkein miten lapsellisesti käyttäydyt, mutta sinä jatkat samaa rataa aina vain. Seuraava viestisi on samaa kieltämistä. Ei mikään ihme, että todellisuudenkieltäjältä ei löydy rehellisyyttä.


      • Esko o
        Yskös Ö kirjoitti:

        Ihme jänkkääjä, sinulle on näytetty lainauksin ja linkein miten lapsellisesti käyttäydyt, mutta sinä jatkat samaa rataa aina vain. Seuraava viestisi on samaa kieltämistä. Ei mikään ihme, että todellisuudenkieltäjältä ei löydy rehellisyyttä.

        Mitään ei ole löydetty, mitä olisi voitu käyttää minua vastaan.
        Valehtelet vain. Näytä ne nyt, jos pystyt.


    • 3 + 11

      Onhan se aika jännä juttu, jos ateismi käyttäytyy samoin moittimansa uskovaisuus.

    • veli-kalle

      "Ateisteilla herkkä nahka?"

      On, on. He ovat kovia sanomaan pahasti, mutta juuri sellaiset ihmiset ovat niitä herkimmin loukkaantuvia itse. Heidän mielestään olisi kivaa soittaa poskeaan vain toiselle. Huumori on huumoria niin kauan kuin se kohdistuu toiseen.

    • Miksi poistoista valittajat useimmiten syyttävät ateisteja poistoista? Uskovatko valittajat, että uskovat eivät ymmärrä miten poistattaminen toimii? Sanoisin, uskovaisten aliarviointia, ei poistattaminen niin vaikea toiminto ole, etteivät jopa sekopäisimmät oppisi sitä. Minäkin opin sen.

      • ettei vain osunu

        Herkkä nahka...? ... touche . . .;D ?


    • wind --

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      20
      9144
    2. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      25
      3622
    3. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      43
      2194
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      91
      1944
    5. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      13
      1842
    6. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      12
      1445
    7. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      24
      1288
    8. Kuinka kauan vielä

      jaksetaan vastustaa toisiamme?
      Ikävä
      71
      1167
    9. Esko ja Martina viettävät joulua

      Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen
      Kotimaiset julkkisjuorut
      168
      826
    10. Missä palaa?

      K-Market sauhuaa missä päin Poria?
      Pori
      66
      804
    Aihe