ostaisin fretin rovanimen seudulta tai vähän kauempaa! hinta korkeintaan 50 euroa. uros tulisi fretin olla. jos mahdollista niin häkki mukaa mutta fretti saisi olla melkei koko ajan vapaana mutta harvoin häkissä! eli jo olisit valmis myymään hyvään kotiin frettisi niin laita mailia! ja jos häkki olisi tulossa mukaan niin häkin hinnasta voidaan keskustella!asustelen rovaniemellä! itselläni on jo kaksi koiraa ja chinchillaa. minulla on myös ollut monia koiria. ja nyt olisin valmis hankkimaan fretin!
O:fretti!
...hilleri...
6604
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
fretin pitäisi maksaa vain 50e?
Miten ajattelit huolehtia siitä, ettei fretin hajut stressaa chinchillaa ja päin vastoin?
no kun fretti sais olla vaan yläkerrassa ja chinchillat alakerrassa! korotan hintaa 70 euroo...
nii ja chinchillat on saanu olla mulloinkin fretin kaa ja ei ne koiristakaan stressaannu... mutta mulle siis pittää laittaa mialia jos on fretti..
Huutokauppaako sä käyt? Et todennäköisesti tule tohon hintaan frettiä saamaan.. Vaikka olisivat eri kerroksissa haju kulkeutuu sun mukanas eläimeltä toiselle: stressiä. Turha verrata frettiä koiraan. Fretti chinchillan luonnollinen vihollinen.
Ystäväni sai juuri 2frettiä ilmaiseksi, kun antajalla oli allergia! Eiköhän siis tuolla 50-70e hintaan saa ostettuakin, kun ilmaisiksikin saa! Harvoin vaan tarjolla, mutta täysin mahdollista! Miksi pitää siis laittaa negatiivisesti että: tuskin saat mistään jne!
Luulen että kukaan kasvattaja ei sinulle frettiä myisi koska et ole valmis maksamaan siitä kuin 50€ kun taas jopa fretin rokotuskin maksaa jo enemmän! itse olen sitä mieltä että hinnan täytyisi olla sen verran korkealla että tietämättömät eivät frettejä ostelisi. jos haluat sen takia fretin että ystäväsikin sai, niin unohda. fretin omistajan täytyy olla pitkäjänteinen ja osata kouluttaa! fretin osto ei ole mikään pikkujuttu vaika ne suloisia ovatkin!"Eiköhän siis tuolla 50-70e hintaan saa ostettuakin, kun ilmaisiksikin saa" mietippä tarkemmin!