http://www.finder.fi/Paperia, paperituotteita, kartonkeja/Kotkamills Oy/KOTKA/taloustiedot/151898
Kotkamills joutuu lopettamaan lähiaikoina
32
4596
Vastaukset
- Paperworkerman
Mikäs siinä muuta kuin kannattavammille maille.
- Tuija Pien Moukari
Miikkael tekee Malesiassa halvalla hyvää paperia, joten Kotkan voi kohta lopettaa......
- nessupyllypyyhe
Kotkamills joutuu lopettamaan lähiaikoina.
Pyh..toivot turhia,pahanilmanlintu.
- MasUuni 2013
Odota pelle 10 vuotta.
- valkosen pelle
10 vuottahan on näissä asioissa ikuisuus.... :D
- Anonyymi
Noniin. Odotettiin 10v ja täällä vieläkin millsillä istun🤣🤡
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noniin. Odotettiin 10v ja täällä vieläkin millsillä istun🤣🤡
Jos Venäjältä ei saa enää edullista raaka-ainetta jatkossa niin Kotkamillsillä on kohtalon hetket käsillä. Sunila meni jo, saa nähdä mikä tehdas menee kiinni seuraavaksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noniin. Odotettiin 10v ja täällä vieläkin millsillä istun🤣🤡
Etpä istu enää
- lisää ongelmia
tehdasalueesta saisi mainion vastaanottokeskuksen pakolaisille, mahtuisi monta tuhatta kerralla,olisi hyödyllistä käyttöä hiljenevälle tehtaalle
- Mä vaan
Taloustietojen mukaan Kotkamillsillä menee ihan kohtalaisesti. Liikevaihto jatkaa kasvuaan. Henkilöstömäärä kasvaa tasaisesti. Joten ei hätää. Muistakaa että nämä tulos jutut on vain kirjanpito kikkailuja. Ei kainnata tehdä suoraa voittoa kun siitä menee isot verot.
Kaikki ei ole aina sitä miltä nä'yttää- Kikkailut ei auta
Ilman voittoja ei synny jaettavaa ja se ei ole osakkaiden mielestä kliffaa.
Kotkamills joko tekee voittoa, tai sitten poistuu vähitellen näyttämöltä.
- Demari kotkasta
Totta joka sana. Me demarit ollaan kutseniinan johdolla sitä mieltä, että teollisuus pitää saada ajettua suomessa alas ja keskittyä pakolaisiin. Pakolaiset on suomen pelastus ja toivo. Jos suomeen ei heti saada 100 000 muslimia kuukaudessa, niin olemme tuhon partaalla.
- Takki kääntyi
Ihan älyttömän hyvä idea. Olin kokoomuksen kannattaja, mutta nyt minusta tuli Sosiaalidemokraatti kerta laakista.
- Punainenpersejamieli
Aivan kertakaikkisen fantastista jos saisimme beduiineja ja hottentotteja Kotkan saharaan. Jos kalliin tehtaan pyörittämisen lopettaisiin ja käytettäisiin rahat hyväntekeväisyyteen, niin kaikki voittaisi. Talous kohenisi ennätyslukemiin ja loppujen lopuksi saataisiin kaikki pakolaiset pelastettua.
Näillä keinoin lomautukset ja irtisanomiset loppuisivat kun kenenkään ei tarvitse käydä töissä. Laittaisiin SDP paidat päälle ja mentäisiin torille. Ainakin saataisiin ilmaisia banaaneja, kun ihmiset ei kesyä katsella nälkäisiä apinoita.
- gfdfath
Siihen malliin,miten Milss kohtelee työntekijöitään/alihankkijoitaan,niin voisi pistää koko paskan kiinni ja jyrätä maan tasalle.
- Työpaikoista pulaa
Älkää nyt HÖLMÖT puhuko P_S_A_. KOTKAMILLS on vieläkin hyvä työllistäjä ja tuot-
taa Kotkalle huomattavat verotulot työntekijöidensä kautta!!
Tuntuu siltä,että kateelliset oikein tovovat KOTKAMILLSSILLE huonoa menestystä.
Ottakaa selvää asioista ennenkuin kirjoittelette tänne noita HÖLMÖJÄ juttujanne.
Yli neljäsataa (400) työpaikkaa kuitenkin on iso juttu meidän kaikkien hyväksi!!!!!!!- Olette ahneita
Miten muka pakolaiset hyötyy Millssistä? Kysyn vaan! Olette kaikki ahneita ja itsekkäitä. Se pitää heti sulkea ja käyttää kaikki rahat pakolaisiin.
- You You Man
Mustia Gangsta ja Rap Heeboja lisää !!!!!
Ettei meidän Jani-Pettereiden tarvitse heitä matkia.
You You Sullekkii Matafaker ! - junnu
Kaikinpuolin äärimmäisen kehittävää keskustelua.
- tutka
viisasta porukkaa
- Karhulasta
Eipä tainnut Kotkamills lopettaa. Ähäkutti, tehtaalla menee loistavasti ja tulevaisuus turvattu!
- 32525252se
Pitäs saada enempi pakolaisia sinne töihin, karhuvuoressakin satoja irakeja joilla ei mitään työtä mutta haluaisivat paremman elintason.. kunnon asunnot ja autot yms! AUTTAKAA NYT
- Anonyymi
Nyt meni saha, toivottavasti koko tehdasta ei olla sulkemassa vielä pitkään aikaan. Kotka on aikamoisessa kuolemankierteessä tällä hetkellä.
- Anonyymi
Homma hoituu kun mennään muiden taskuille. Eli lisää veroja T. Kommarit
- Anonyymi
SAK ajaa lakoillaan yrityksiä ja investointeja ulkomaille. Suomi on helvetin ikävä maa yrittää. Ei voi tietää, milloin ay-mafia taas pistää kapulaa rattaisiin.
- Anonyymi
Kyllä, kilpailukyvystä on huolehdittava. Jos Suomessa ei kannata tehdä, se tehdään jossakin muussa maassa. Tämäkin alkaa valjeta pikkuhiljaa rivitason "ay-kiihko" sakissa. On muuten ulinan määrä vähentynyt hirveästi vuodessa, kun alkaa nämä markkinatalouden realiteetit menemään perille.
- Anonyymi
Ammattiliitot ajaa sahan alas Kotkassa. Investoinnit ja työpaikat siirtyvät ulkomaille. Kiittäkää siitä Elorantaa.
- Anonyymi
Mitö te itkette, meillä on Cursori mikä tuomassa miljardi hanketta kotkaa. Kohta on kaikille töitä ja rahaa niputtain, akkuteollisuudessa voi 1000€ jäädä käteen kuussa, kun vähän ylitöitä tekee.
- Anonyymi
Teidän paskahousujenne viisipäiväinen työviikko ja kahdeksantuntinen työpäivä on AY- liikkeen taistelema, ei Kokoomuksen ja Etelärannan hyvästä sydämestä antamia. Työnantajan etu on että teette töitä ilman palkkaa, mutta onko se teidän etunne?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Teidän paskahousujenne viisipäiväinen työviikko ja kahdeksantuntinen työpäivä on AY- liikkeen taistelema, ei Kokoomuksen ja Etelärannan hyvästä sydämestä antamia. Työnantajan etu on että teette töitä ilman palkkaa, mutta onko se teidän etunne?
No ei todellakaan ole meidän etu. Työnantajan etu on se että saadaan orjamarkkinat Suomeen.
- Anonyymi
Niin eikös työnantajapuoli ole luopumassa pyhäkorvauksestakin.
- Anonyymi
Gutzeitin sahan ja sen menneisyyden muisteloa YLE:n jutun muodossa sunnuntaipäivään:
https://yle.fi/a/74-20058484
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1167528
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t384358törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/373852Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4012024Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi721579- 321477
- 351468
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1851184Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121138Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:121053