niin kumpi olisi helpompi hoitaa, tai parempi ym. teistä?
oon miettiny kääpiö- ja parta-agamaa JA karoliinan anolista? mikä olis paras vaihtoehto ym, en oo koskaan omistanu liskoo mut oon lukenu niistä paljon.
ja sellane terra joka veis sillee vähän tilaa (korkeus saa olla vaikka 1m :D ) mutta syvyys on aika rajottunu esim max. 60cm. Suunnillee tollai
Paljon ne maksaa yleensä?
Anolis vai partis?
Parta-anolis
1
233
Vastaukset
- liskonomista
Parta-agama on huomattavasti helpompi hoitaa kuin tuo anolis koska sitä täytyy sumuttaa (anolista). Mutta terran koko anoliksella sopisi tuohon sinuun antamiin mittoihin koska se viettää suurimman osan ajasta puussa. Toivottavasti oli apua ja anteeks sekava teksi toivottavasti ymmärrät :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1691653
- 107959
- 81776
- 51655
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19653ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45508Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164503Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;189447- 26429