varhainen keskenmeno, taas :´(

taivaanvuohi:

Taas tuli varhainen keskenmeno. Tein testin, joka oli heikosti positiivinen. Nyt muutama päivä myöhemmin veri vaan lorisi wc-pyttyyyn.
Jotenkin koko ajan oli sellainen olo, että raskaus ei sittenkään jatku /ala kunnolla, vaikka testi enteili. En tiedä mistä tunne tulee aina. Johtuuko se tiputteluvuodosta, jota on, vai mistä..
Surullinen mieli. Hylkiikö kohtunu vauvanalkuja aina?Onko minulla ja miehlläni kertakaikkiaan yhteensopimattomat geenit, että vauvanalku päättyy heti alkuunsa vai mistä tämä johtuu?

Onneksi kuitenkin keskenmenot minulla tulevat heti alkuunsa. Tämän pidemmälle en ole koskaan päässyt. Se hieman lohduttaa, että näin käy ennen kuin on kunnolla ehtinyt edes orientoitua ajatukseen lapsesta ja ilahtua oikein.

Lääkäri sanoo, että kaksi varhaista keskenmenoa vielä, ennen kuin pääsee tutkimuksiin mistä syystä.
Niitäkö odottelen. Masentava ja surullinen ajatus.

Onko täällä muita, joilla on varhaisia keskenmenoja?

3

564

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vddr

      Kyllä varhaisista keskenmenoista voi mennä jo hoitoihin jos ikää on yli 35. Ja 3 kesken.. Itellä jo tapaus on varma että jonon hännille vaan.. Kestää kauan.

      Kyse voi olla monesta tekijästä, ja tiputteluvuotosi kertoo kyllä että kandee nyt laskee kiertoo ja mennä lapsettomuushoitoon.

    • iknow3

      Jokainen nainen varmasti kokenu jonkusen..Mulla oli nuorempana 3 varhaista keskenmenoa,lähempänä 3kymppiä 2 raskautta viikoille 12 ja kesken.30v sain vihdoin esikoiseni,33v sain toisen lapseni jonka jälkeen taas kesken viikolla 12,nyt 36v sain kolmannen ja viimeisen lapseni,kivinen on ollut tie mutta sain ne 3 palleroa joita aina niin toivoin...Älä lannistu,te onnistutte vielä!

      • ...

        Juu, jostain luin, että olisiko ollut peräti 80% kaikista hedelmöittymisistä, jotka päätyvät niin varhaisvaiheessa "keskenmenoon", ettei nainen tätä tapahtumaa voi mitenkään edes havaita. Tällä perusteella voisi sanoa, että jokaikinen nainen, joka on joskus yrittänyt tulla raskaaksi, on kokenut "keskenmenon".


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6168
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5637
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2673
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2098
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1798
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1287
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1058
    Aihe