Alba hotelli?

Ens kesää odotellessa

Onko kellään kokemuksia tjäreborgin listoilla olevasta Alba hotellista?

6

364

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Arma P.

      Jollei ole allerginen pääkadulta kuuluvalle melulle, niin aivan loistava hotelli juurikin sijainniltaa. Juuri keskemmälle ja rannan lähelle ei voi päästä.
      Myös muutoin hotelli oli mielestäni hinta/laatu suhteeltaan hyvä.

    • 14kesälla

      mennään elokuun lopulla tänne. suht edullinen oli tjäreborilla. onko viini juomiskelpoista ? turkissa paikallista ei voinut juoda että tilataanko lentokoneeseen 3l tonkka mukaan vai voiko ihan tiskiltä hotellilla hakea :) entäs kahvi / välipala jutut et mitä on tarjolla ? kiitos jos joku vastaisi :=)

    • asneh11

      Olimme elokuussa 2012 Albassa ja sijainti on mitä mainioin! Ainoa vaan, että herkkäunisena kannattaa harkita korvatulppien käyttöä, varsinkin jos huone osuu kadun puolelle, eikä altaiden. Rannalle on lyhyt matka ja samoin ruokapaikkoja ja oikeastaan kaikki löytyy läheltä. Ja jos minijunalla haluatte matkustaa kauemmaksi, lähtevät junat Alban edestä ja takaa. Aamupalalta ei kannata suuria odottaa.

    • syyskuunekaviikko

      Juuri su palattiin. hotelli siisti ja mukavat kokemukset. ruoka hyvää, mutta aamupala oli aina sama; nakkeja, munia ja munakokkeleita, suklaamuroja, vaaleaa leipää, viiliä, kurkkua, juusto, leikkeileitä ja maitoa. kahvikoneessa kaikkia hyviä kahveja, juotiin ainaki 3 kuppia päiväs ku oli hyvää ja jälkkärit hyviä ihania pieniä leivoksia. plussaa oli kun altaalta sai snäksibaarista pitsaa ja hodareita, pitsa tosi rapeaa ja hyvää. juomia oli hyvin, sai drinkkejä esim blue lagoonia ja sex on the beachiä, olutta ja viinit tosi hyviä. ulkoterassilla oli kiva istua iltaa ja ohjelmaaki järjestettiin. miinusta kun oli ihan flower streetin vieres ja huone oli ihan baarien puolella jytä kuulu et korvatulpat et sai nukuttua. saatiin kyl vaihtaa huoneita eri suuntaan niin ei äänet haitanneet. huoneet ihan ok. allas vaan oli kylmä. menisin uudelleen samaan hotelliin, tuli juotua drinkkejä sen verran että ne olis ulkona maksanu paljon. ja ruokaakin kokoaika tarjolla.

    • wabbo

      Onko hotelli hyvä lapsiperheille ? ainakin näyttää vesiliukumäet olevan !

      • buju

        Ei kannata mennä ihan näin keskustaan lapsiperheenä mun mielestäni! Tultiin juuri reissusta ja Albassa majoituttiin. En ymmärrä miten niissä huoneissa jotka ovat Flower Streetille päin voi edes nukkua? Meillä oli huone hotellin "rauhallisesta" päästä.
        Lisäksi venäläiset turistit on vallanneet tän paikan, sikamaista käytöstä, hermo meinas mennä!!! Se all inclusive on yhtä sirkusta joka päivä. En suosittele.
        Joo on pari pientä vesiliukua lapsille, mutta ne altaat on jäätävän kylmiä! Lisäksi nämä venäläiset nuoret mekastaa ja ryyppää siellä allasalueella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      102
      2204
    2. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      114
      2001
    3. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      302
      1990
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      344
      1791
    5. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      1647
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      37
      1435
    7. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      29
      1255
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1153
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      70
      1150
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      52
      1089
    Aihe