Mista vuokralle kalustettu asunto?

ulkomailta:palaava

Tilanteeni on seuraava: olen asunut ulkomailla viimeiset 10 vuotta ja nyt pitaisi erinaisista syista palata Suomeen noin vuoden ajaksi. Koska olen tuon jalkeen palaamassa takaisin ulkomaille, ei huvittaisi investoida kalusteisiin yms. Mika olisi siis paras tapa loytaa Suomesta taysin valmiiksi kalustettu asunto, jossa olisi kaikki ruokailuvalineita ja astioita myoten valmiina?

2

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rahaa tiskiin
    • djfsos

      Itse opiskelijana olen ollut milloin vaihdossa, milloin harjoittelussa ulkomailla ja aina tuoksi ajaksi olen jälleenvuokrannut asuntoni täysin kalustettuna. Eli kannattaa katsella netistä tällaisia ilmoituksia. Itse olen sopinut aina vuokralaisen kanssa siitä mitä hän haluaa jätettävän esim. petivaatteet, astiat, verhot ja muut sellaiset. Opiskelijat matkustavat nykyään paljon ulkomaille ja ainakin omassa kaupungissa on koko ajan useita tällaisia asuntoja tarjolla, välillä jopa liikaakin, joten oman asuntoni vuokraus on ollut stressaavaa kun joutui kauan etsimään vuokralaista, mutta aina on mennyt onneksi :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 97
      1691
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1474
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1397
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      57
      1316
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1288
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      965
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      827
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      771
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      745
    Aihe