Omaiset pitäkää Vanhuksistanne enemmän huolta, tarkoitan että vaatikaa Vanhuksillenne hoitoa yhteiskunnaltakin ! Nyt, kun suomeen tuli vanhuspalvelulaki voimaan niin Vanhukset ovat ihan heitteillä. Ei voinut kuin kyynelsilmin katsoa televisiosta 97v vanhusta, jota ei laitokseen huolita hoitoon. Johan on aikoihin eletty, ja päättäjinä oli kaksi-kolme nuorta naista, ja tv:ssä haastateltu oli niin "ivallinen ja ylimielinen"nainen, että aivan hävettää. Onneksi tästä nuoresta naisesta ei tule vanhaa-ainakin hän itse luulee niin. Pitäsi kyllä kunnioitaa Vanhuksia, ja kun ajattelee "järjellä", niin esim. 97v ei tarvitse olla pitkiä aikoja laitoksissa.
- Onko kellään tietoa, mikä puolue puolustaa eniten Vanhuspalvelulain toteutumista ? Minä en ole huomannut mitään eroa kokoomuksessa ja kommunistissa.
- Onko kellään tietoa, mikä puolue puolustaa eniten Vanhuspalvelulain toteutumista ? Minä en ole huomannut mitään eroa kokoomuksessa ja kommunistissa.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.