Kyllä pääkaupunkiseudun laatuatribuuttihanke on hyvä asia. Riittämätön silti. Vielä kun nuo ajoluvat evättäisiin kaikilta jotka eivät sääntöjä noudata. Siistiytyisi ala ja töitä tulisi asiansa kunnolla hoitaville ammattilaisille ja nämä yön timot siirtyisivät lähiön baareihin tukia nauttimaan juuri niissä verkkareissa kuin haluavat.
Laatuatribuutti
kannatan
10357
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Onko tästä jotain linkkiä vai pitäisikö kaikkien automaattisesti tietää mistä on kyse?
Kannatan tosi hyvä juttu näitä lisää, seuraavaksi sama keskuksille laatua peliin jos asiakas soittaa ja tilaa auton se tulee olla kymmenessä minuutissa osoitteessa jos ei onnistu keskus kiinni 4äks tunniks niin eiköhän rupee laatua löytymään .seuraavalla kerralla laitetaan keskus kiinni 8:axs tunniks niin rupeavat rosewood ja "pena" jo itsekin päivystämään autoissa, kolmannella kerralla luvat pois kokonaan jos perustetaan keskus niin perustajalla tulee olla riittävästi liikennelupia toiminnan pyörittämiseen!!
Mitä sä oikee selität? Eihä tosta saa Esakaa selvää.
atria selkeästi selventää hän on maksanut ja opiskellut taksikuskeille tulevan pakollisen Ylitaksikuljettajan arvon saavuttan kurssin. Arvo menetetään ellei sitä lunasta huippuhintaan viiden vuoden välein.
Ei taida oikein olla hoksottimet nyt kohdillaan. Mietihän asiaa myös siten, että poliisi tarkistaa näin ollen 5-vuoden välein kuljettajan historian ja onko sillä vaikutusta ammattiajoluvan myöntämiseen/jatkumiseen. Eli aina jotain hyvääkin poislukien nuo kulut asiasta.
Ei kyllä poliisi TARKISTA kuljettajan ajohistoriaa välein vuoden välein ja jos tarkistaa miksi se maksaa.
... niinhän sinä luulet.
Kuka myöntää ajoluvan? Vastaus: Poliisi. Joten vieläkö väität ettei tarkista? Alla suoraan laista tärkein osa tähän keskusteluun.
"Taksinkuljettajan ajoluvan voimassaolon jatkamista koskevaan hakemukseen on liitettävä:
•todistus jatkokoulutuksesta
•enintään kuusi kuukautta aikaisemmin annettu lääkärinlausunto, jos hakija on täyttänyt 45 vuotta.
•valokuvat edellä mainitulla tavalla.
Taksinkuljettajan ajolupa myönnetään viideksi vuodeksi. Ajoluvan voimassaoloa jatketaan viideksi vuodeksi kerrallaan, jos hakija täyttää ajoluvan saamisen edellytykset ja osoittaa saaneensa jatkokoulutuksen."
Ketä ovat rosewood ja pena???
Oiskoha pentikäinen ja htd.n rosenkwist ?