kokemuksia epoksilattiasta kylpyhuoneessa?

Sisustuskärpänen

Meillä 2000-luvun alkupuolella rempattu kylppäri, jossa kaakeleiden väri on jo vähän aikansa elänyt. Ollaan suunniteltu pientä, edullista pintaremonttia ja tuo epoksilattia kiinnostaisi. Voiko sen asentaa vanhojen kaakeleiden päälle? Paljonko maksaa? Onko tietoa löytyykö toimittajia Lahden seudulta?

6

8644

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minävaantaas

      liukkaudenestoluokitus?

    • asdfasdffasdf

      Meillä on epoksilattia kylppärissä ja on hyvä. Ei saumoja, helppo puhdistaa, ei ole liukas. Ja kestävä, 10 vuotta vanhana kuin uusi.

      Valitettavasti en osaa yhtään neuvoa noissa kysymyksissä, meillä lattian on laittanut asunnon edellinen omistaja.

    • Waltava.fi

      Vesieriste vanhan laatan alla tuottaa ongelmia. Kahden vettäläpäisemätömän pinnan välissä alkaa kasvustot muhia. Vanhalaatta ja vesieriste pois, niin onnistuu epoksipinnoitus. Ardex valmistaa sellaista tartuntaprimeria jonka avulla voi laatoittaa vanhanlaatan päälle. Edellyttää, että vesieriste ehjä. Epoksi on myös suht arvokasta pinnoitusmateriaalia. Laatat saa halvemmalla. Rtv-yhtymä myy epoksipinnotteita.

    • Putkistoneuvos

      Valuta sitä vähän viemäriinkin, niin voit kehua tehneesi putkiremontin.

    • Anonyymi

      Meillä Epoksi pesuhuone,sauna ja pukuhuone ollut 7vuotta. Nyt alkanut tulla halkeamia.
      Soitin remontin tehneelle Virmalle aikovat korjata. En tiedä miten ja milloin.

      • Anonyymi

        Onko liukas?Kun kaatoja pitäisi olla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2398
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2292
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      15
      1790
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1602
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      52
      1562
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      915
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      111
      837
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      787
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      758
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      713
    Aihe