Mitä britit edellä, sitä kokoomuksen Risikko perässä

http://www.iltasanomat.fi/tyoelama/art-1288604192783.html


Joku oli tökerösti soveltanut linkin takaa aukeavaa uutista Suomen oloihin ja säveltänyt ihan omasta päästään täyttä fuulaa uutisen ympärille.
Tyhmä kun on, ei muuhun kykene tuo poloinen.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olennaista ei ole, teettäisikö Risikko työttömillä juuri samoja töitä kuin brittien valtiovarainministeri, vaan että kumpikaan ei huomaa, että nuo sinänsä järkevät työt voitaisiin teettää palkkatyönäkin ja näin pienennettyä työttömyystilastoja. Ainakin Suomen tapauksessa lisäksi työttömien määrä vastiketyön myötä vain kasvaisi, koska meillä noilla aloilla on jo valmiit, aidot ja kaupalliset työmarkkinat eli yrityksiä, jotka menettäisivät asiakkaansa ja kaatuisivat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Linkki-Simo kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/tyoelama/art-1288604192783.html


Joku oli tökerösti soveltanut linkin takaa aukeavaa uutista Suomen oloihin ja säveltänyt ihan omasta päästään täyttä fuulaa uutisen ympärille.
Tyhmä kun on, ei muuhun kykene tuo poloinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu