Joko keskiolut on kuljetettu Alkoon? Olisi vähän muutakin kommentoitavaa rouvalle. Vai pitääkö Urpilaisen kaivaa uutta verta kehiin liivienkierrätyskeskuksestaan?
http://yle.fi/uutiset/suomi_jaljessa_vanhusten_hyvinvoinnissa__ruotsi_vertailun_ykkonen/6857665
http://yle.fi/uutiset/suomi_jaljessa_vanhusten_hyvinvoinnissa__ruotsi_vertailun_ykkonen/6857665
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mutta kun nyt vaan yksinkertaisesti parempaan ( SDP-läinen ) ei pysty.
http://yle.fi/uutiset/peruspalveluministeri_vanhusten_hyvinvoinnista_parempaan_pitaisi_pystya/6859919
Ja kun ei parempaan pysty, niin kansalaisten pitää "pystyä" äänestämään oikein ... jo EU-vaaleissa ja viimeistään 2015 ek-vaaleissa.
Ihan sama, kuka helvatan demulyyli on vallan kahvassa QZetniina tai Huo Vine. Samaa punatuubaa tunkee joka tuutista ja vanhukset ja vammaiset kierivät lantavaipoissaan, kun punikkiakat porskuttavat porvarillisesta setaelämästä naatiskellen.
http://www.youtube.com/watch?v=uktVWkZSJCA
Jutta SDP lupaili 100 000 uutta työpaikkaa, mutta Lauri SDP ei ole niitä pystynyt järjestämään. Juhana SDP tosin on hankkimassa 100 000 uutta maahanmuuttajaa veronmaksajien elätettäviksi.
Onkohan oheinen hupaisa pikku tapahtuma SDP:lisen tuhopolitiikan hedelmiä?
http://yle.fi/uutiset/nainen_napisti_olutmayrakoiran__hylkasi_oman_mayrakoiransa/6888603
Voin arvata väärin, mutta työryhmän kannattaisi tutkia, onko ko. nainen joutunut yt-neuvotteluiden uhriksi?
Jos ja kun näin on, niin kierrätysministeri Huovisen olisi jo korkea aika saada viimeinenkin oluttölkki Alkoon.
Olutalaltakin kuului kuluvalla viikolla yt-uutisia. On se jo yksi prrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrkele, ettei noista demarituholaisista päästä eroon.
Ainoa hyvä, jos se nyt hyvä on, on se, että pian muut elättävät myös meitä Kreikan ja muiden rupujen lisäksi.