Maapallolla on ollut jo kauan liikakansoitusta etupäässä piittaamattomien tahojen ansiosta sekä ymmärtämättömien tahojen ansiosta jotka eivät juuri piittaa tulostensa huolenpidosta.Olisi parempi kun maapallon ihmisillä olisi tilaa ja aitoa ruokaa.Sodatkin ilmeisesti vähenisivät kun ei joka toisella askeleella tormäisi milloin kehenkin sekä maa jaksaisi tuottaa kunnon ruokaa pienemmälle kansoitukselle.
Vastaukset 4
- hölöhölö
Hölö hölö, ihan kuule mitä vähemmän kopulutettua jengiä, sitä korkeampi syntyvyys ja lisäks ongelmastahan päästään sillä, että kun joissain maissa on tiheä asutud ja toisissa väljä, ensimmäisiltä muuttaa väkeä jälkimmäisiin. Esim Somaliasta Suomeen, joka on yksi maailman väljiten asutuista maista. Tietty nyt sitten suomen valtio ja väestö vastustaa asiaa henkeen ja vereen, maalaisia kun ovat ja tyhmiä rasistiurpoja joille sopis nappi otsaan
- Pettua vaan jatkoksi
Olet osin myös oikeassa koska Suomessa on myös alkukantaisia asukkaita jotka mielellään elättäisivät nykyisten lisäksi loputkin maapallon kansoista selkä vääränä uskoen vaan että kaikki ovat raukkoja ja parkoja kuten omastakin sävystäsi annoit ulos.
- niinkö todella?
Ei pidä paikkaansa, pelkkää vuosikymmeniä hoettua propagandaa, jolla ei ole mitään todellisuuspohjaa elävässä elämässä. Ihmisten elintaso ja hyvinvointi on PARANTUNUT rintarinnan maapallon väkimäärän KASVUN kanssa ihan koko ajan.
Samaan aikaan sotien määrä on myös VÄHENTYNYT, ollen tätänykyä varmaan alhaisimmillaan kautta aikojen, väkimäärän ollessa KORKEIMMILLAAN.
Miksi tuota liikakansoitusmantraa yhä jatkuvasti toistetaan? - SIITÄ huolimatta
meillä pannaan montakertaa viikossa ja huolehditaan ehkäisystä
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 52880
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 55640
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43562Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik30525Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4502En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32498- 72441
- 33425
- 37416