AV-Group Russia

Peter Serla

Onko kenelläkään kokemusta kyseisestä jyväskyläläisfirmasta ??
Kauppaa kuulemma suomalaiskiinteistöjä venäläisille.

10

2140

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hane11

      Kokemusta on, ei oikein toimi, kohteet jää myymättä.

    • sdjgfs

      Ne ajat on jo menneet, jolloin venäläiset maksoivat mitä tahansa suomalaisista kiinteistöistä. Nykyään raharikkaat menee vähän paremmille seuduille, ja keskiluokka katsoo tarkemmin mihin rahansa pistää.

    • sataeuroa-etumaksu

      Ei toiminut meillä!

    • AV-GroupRussia

      Hei Arvoisat Asiakkaamme,

      On kylmä tosiasia, että oli kyse mistä markkinointikanavasta tahansa, niin ei koskaan kaikki myytävät kohteet voi mennä kaupaksi. Myydyksitulemisprosentti 10-15 % myytävistä kohteista on hyvä luku kaikilla mittareilla mitattuna. On utopiaa ajatella, että venäläinen ostajasegmentti maksaa kaksi tai kolme kertaa korkeampia hintoja kohteesta kuin kohteesta. Pyytää saa mitä tahansa, mutta todellisuus on välillä aivan toista.

      Ne venäläiset, jotka ovat kiinnostuneita kiinteistökohteista Suomesta ovat ensinnäkin kansainvälistä porukkaa ja toiseksi nykyään hyvin hintatietoisia. Tällä hetkellä myös Suomessa monella alueella on "ostajan markkinat", myytäviä kohteita on yllinkyllin tarjolla ja ostajia on kuitenkin rajallinen määrä.

      Markkinatilanteet ja trendit vaihtelevat ajan mukana. Tärkeintä on pystyä muuttumaan niiden mukana, ymmärtämään, sopeutumaan, kehittymään ja tulemaan paremmaksi.

      Me pyrimme maksimoimaan ja takamaan asiakkaillemme mahdollisimman korkean todennäköisyyden saada kohde myytyä. Vaikkakin teemme paljon työtä tämän eteen ja panostamme näkyvyyteemme TOP-sijoilla Venäjällä kaikissa tehokkaissa kanavissa, niin ostaja-asiakas on kuitenkin loppukädessä se, joka päättää minkä kohteen ostaa.

      Ystävällisin terveisin;

      Antti Vainio
      Toimitusjohtaja
      AV-Group Russia

    • Rehtorina

      Minulle on heidän kanssaan yhteistyöstä jäänyt ihan hyvä käsitys varsin aktiivisesta toimijasta. Tuloksista en osaa sanoa mutta yritystä kyllä on. Törmäsin AV-Groupin suomalaiseen tarjontaan sattumalta kun itse koulutamme Pietarissa paikallista yritysjohtoa. Ei pahaa sanottavaa.

    • Leevi33

      Kokemusta on...rahat sain takaisin voudin kautta

      • AV-GroupRussia

        Hei arvoisa Leevi33,

        Muutama sana yrityksemme arvoista ja toimintaperiaatteista. Erimielisyys-tilanteissa pyrimme aina hoitamaan asiat asiakkaidemme kanssa keskinäisin neuvotteluin tai maksimissaan kuluttajaneuvojan välityksin. Tähän päivään mennessä meillä ei ole ko.tapauksia ollut yhtäkään. Eikä myöskään kukaan ole yritykseltämme mitään perinyt "vuodin kautta", joten kommenttisi taitaa olla hieman "hatusta vedetty".

        Kannattaa myös kiinnittää huomioita, että kuluttaja-asiakkaalla on myös Suomen lain puitteissa oikeus saattaa asiansa kuluttajariitalautakunnan ratkaistavaksi, jos on sellaisia seikkoja, joita ei saada ratkaistua muilla keinoin.

        Hyvää ja mielekästä loppuvuotta!

        Ystävällisin terveisin;

        Antti Vainio
        Toimitusjohtaja
        AV-Group Russia


    • Anonyymi

      Täysi huijari tämä Antti

    • Anonyymi00009

      En osaa sanoa, että olisiko huijari vai varas, mutta ei ainakaan toimi tehtyjen sopimuksien mukaisesti.

    • Anonyymi00010

      Olisipa tullut perehdyttyä enemmän tämän kaverin taustoihin, sillä huomasin, että hänhän varasti rahat ja katosi ilmeisesti rajan taakse...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      96
      3217
    2. 69
      1109
    3. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      23
      1028
    4. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      72
      1010
    5. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      313
      941
    6. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      141
      823
    7. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      59
      794
    8. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      53
      705
    9. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      72
      701
    10. Kysymys miehille ...

      Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil
      Sinkut
      265
      665
    Aihe