Office 365 asennus uuteen koneeseen

jussi-3555

Lainaus aiemmasta viestistä: "maksoin 100 euroa turhaan officesta kun tietokone vaihtu". Täyttä hölynpölyä.

http://office.microsoft.com/fi-fi/products/microsoft-office-kotikayttoon-tai-oppilaitoksen-kayttoon-usein-kysytyt-kysymykset-FX102926087.aspx?redir=0

Miten voi vaihtaa laitteita, joihin Office 365 on asennettu?

Office 365 Home Premium voidaan asentaa enintään viiteen PC- tai Mac-tietokoneeseen kaikkien talouteen kuuluvien käyttöön. Office 365 University voidaan asentaa enintään kahteen PC- tai Mac-tietokoneeseen yhden henkilön käyttöön.

Jos olet jo asentanut Officen sallittuun määrään PC- tai Mac-tietokoneita ja haluat käyttää Officea muussa PC- tai Mac-tietokoneessa, voit poistaa tilaukseen aktivoidun tietokoneen kirjautumalla sivustoon www.office.com/myaccount. Voit nyt asentaa Officen uuteen PC- tai Mac-tietokoneeseen.

Tilauksesta poistetun PC- tai Mac-tietokoneen Office-kopio siirtyy rajoitetun toiminnan tilaan, mutta alkuperäiseen tietokoneeseen paikallisesti tallennettuja tiedostoja ei menetä.

3

1182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jussi-3555

      Olisiko sinulla parempi ehdotus kuinka Microsoft estäisi Officen piraattikopioiden asennuksen. Vai pitäisikö sinusta Officen aktivointi poistaa, jolloin Microsoftin myyntitulot pienenisivät ja osakkeenomistajat eivät olisi tyytyväisiä?

      Alla on Officen latauslinkit (englanti, suomi, ym.), kun joku niitä aiemmin kyseli.

      http://heidoc.net/joomla/technology-science/microsoft/18-office-2010-direct-download-links

      http://heidoc.net/joomla/technology-science/microsoft/73-office-2013-direct-download-links

    • hankalaksi mennyt

      "Olisiko sinulla parempi ehdotus kuinka Microsoft estäisi Officen piraattikopioiden asennuksen. Vai pitäisikö sinusta Officen aktivointi poistaa, jolloin Microsoftin myyntitulot pienenisivät ja osakkeenomistajat eivät olisi tyytyväisiä?"

      Harva käyttäjä tuollaisesta on kiinnostunut, siinä vaiheessa, kun kalliilla ostettu ohjelma ei enää asennukaan koneeseen. Tuollainen ei palvele käyttäjän etua. Käyttökokemuksesta jää paskanmaku.

      Aloitusviestin ongelman kanssa painiville, ehdottaisin jatkossa suosimaan ilmaista Libre officea. Sen voi asentaa niin moneen koneeseen kuin haluaa, ihan normaalisti, eikä käyttäjää vakoilla monessako koneessa se on.

    • jussi-3555

      Lainaus: "Harva käyttäjä tuollaisesta on kiinnostunut, siinä vaiheessa, kun kalliilla ostettu ohjelma ei enää asennukaan koneeseen."

      Osaatko lukea. Linkin sivullahan neuvotaan kuinka helposti Officen saa aktivoitua jos vaikka ostaa uuden koneen ja asentaa Officen siihen. Mitähän tuossa on mitä sinä et ymmärrä? Helppoa kuin heinänteko.

      Taitaa taas joillakin olla tarvetta avautua, kun kyseessä on Microsoftin ohjelma.

      LibreOffice ei kovin kummoinen ole, arvaahan sen kun kyseessä on ilmainen ohjelma. Heh, heh.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      185
      1364
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      123
      1178
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      884
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      880
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      800
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      50
      766
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      53
      732
    8. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      702
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      699
    10. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      97
      690
    Aihe