Täällä ääliöt vouhottaa kun Suomi pelaa jossain aivan turhassa ja merkityksettömän turnauksen finaalissa.Herätkää jo idiootit!!!!
Välimallin turnaus
Hoh hoijaa!!!
91130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ITE VATIPÄÄ!!! KUN KAIKKI PARHAAT ON KERRANKIN MUKANA NÄHDÄÄN SUOMENKIN TODELLINEN TASO...
se laivakin seilaa...
,miehet puoli vireessä,toisin oli naganossa kesken kauden!!! Aika mitään sanomatonta kiekkoa.Siitä huolimatta hieno saavutus Leijonille!!
Mutta silti ei oikein nosta fiiliksiä kattoon ja vielä vähemmä kun toi mörökölli on heilumassa tuolla penkin takana!!
Jos tarkoitat sitä, että Suomi on päässyt onnella näin pitkälle ja että saavutus olisi tästä syystä jotenkin väheksyttävä, niin et ymmärrä urheilusta mitään.
Siis hä!? Välimallin... Kun ei ymmärrä lätkästä mitään niin ei ymmärrä...
Aivan kausi alussa KAIKILLA! Joka joukkue on samanlaisilla lähtökohdilla liikkeessä. NHL:än järjestämä turnaus jossa finaaliin markkinoitiin lippuja jenkit vs kanada...... Joten
Kannattaa haukkua nyt joukkue......
Suomalainen menttaliteettihän siltä pukkaa esiin. Ollaan kateellisia jos joku muu pärjää eikä itse pääse mukaan. Jos mä jään auton alle ni oot varmasti kateellinen jos joku säälii....
Itse en dikkaa ramista laisin olen kyllä pelannut samassa joukkuessa ja vaati itseltään liikoja jo silloin ja kun ei päässyt tavoitteeseen kiukutteli muille.
Kyllähän turnaus on "suuressa" maailmassa eniten arvostettu, mm skabat amatöörien kisat.
WC/CC on perinteisesti arvostetuin turnaus, mutta mua kyllä häiritsee suuresti se, että tänä vuonna NHL:n ilmeisen työsulun vuoksi suuri osa huipuista on vielä hyvin kesäterässä tässä vaiheessa, mikä tekee valmentamisesta lottoa. Suomen onni on, että meillä maajoukkuepelit on aina motivoineet pelaajia.
WC / CC on arvostetuin vain kanadassa... Jos sielläkään... OLYMPIALAISET on arvostetuin ja yleisesti esim RUS, CZE, SVK, FIN, SWE arvostavat enemmin kv. liiton IIHF:n virallisia MM-Kisoja, ei NHL-TUOMARIEN BINGOKISOJA!!!
LEMIEUX on sen todennut ("Stanley Cupia, Monta WC voittoa) "Olympai kulta (SLC) on urani hienoin huipennus"!!!
Vai olympialaiset???????????????
Super mariohan se kaiken tietää...
Eiköhän toi ole tutkittu "maailman parhaiden" pelajien kesken aika monta kertaa.
Viimoisessa tutkimuksessa jonka olen saanut käsiini. Tehty kaudella 2002-2003
NHL pelaajista 79% Pitää entistäkanada cup:ia kova tasoisinpana turnauksena ja arvostaa siinä menestymistä eniten.
Perusteluina kyseisessä tutkimuksessa pelaajat sanovat mm. vähiten kieltäytymisiä.