Voi ei! Näin Johannan kävelevän keskustassa kadulla. Näytti olevan ihan hyvissä mielin, eikä ollut missään humalassa. Pirtsakka oli!
Tukiainen nähty kadulla!
NotkeaNäätä
151298
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Tuosta otsikosta voi saada vaikka millaisen käsityksen......
Mieletön uutinen!
Tukiainen pirtsakkana..HAHA!!
Tukiainen tullaan näkemään Hurstin leipäjonossa. Seurakuntien ruokakassi-jonossa. Pelastusarmeijan pata-jonossa. Pelastusryhmä Saapas-jonossa. Eikä tämä ole mitään pilkkaa, vaan visio tulevaisuudesta, jollei meno muutu.
Työttömien joulu on Kisahallilla.
Joulu on yleinsä perhejuhla, mitenkähän yksinäinen tuksu viettää ensijoulua? Melkein käy sääliksi, mutta .....................................tulinkin taas järkiini. Ottaisitko sinä/te Tuksun viettämään jouluaattoa- tapaninpäivää? Minä voisin ottaa, jos olisimme menossa omalle metsämökillemme( tilaa on, kahdessa kerroksessa) Autotie ei ole perille saakka, alkoholia ei tarjoilla lainkaan, ei oteta edes mukaan. Viihtyisikö tuksu? Ruokaa on ja takkatuli.
Tuksu huuteli psykiatreja apuun 3.10. illalla:
”Rakas tuntematon uskovainen mies, laita inboxiini Helsingin psykiatrien tiedot!!!!! Ja tiedon siitä, miten saan isälleni M1 lähetteen?
Xxxxx, Aurorasta ei ole mitään apua!!!! Se on kuin kauhulinna jossa sairaanhoitajat ovat yhtä sekaisin kuin potilaat!!!!!! Tiedän koska olin siellä malarian takia monta kk. Ainoastaan yksi hyvä osasto löytyi.”
”Aurorasta ei apua”
"Ottaisitko sinä/te Tuksun viettämään jouluaattoa- tapaninpäivää?"
No en tiedä ottaisinko noin moneksi päiväksi putkeen ketään vierasta ihmistä luokseni (en usko), mutta voisin ottaa Johannan vaikka aattoillaksi seuraksi, sinkkuihminen kun olen itsekin ja asun yksin. Olisihan siinä seuraa kahdesta ihmisestä toisilleen. Tosin se olisikin sitten ainoa mitä täällä olisi tarjolla, en syö esim. kinkkua joten tarjoilut menisivät nyyttäripohjalta, kumpikin ostaa omat must-herkkunsa. Yhdessä voitaisiin kokkailla vaikka makaronilaatikkoa. Makuuolosuhteetkin ovat täällä, no, vähän sellaiset kuin ne nyt yhden hengen taloudessa ovat, mutta... Lupaan että vaitiolo olisi taattu ja sen pitäisi toimia molempiin suuntiin, en halua lehtiin kuvia kotoani tai selostuksiani mitä syötiin ja mitä puhuttiin.
Mutta näillä ehdoilla, kyllä.
Ennemmin ottaisin normaalin asunnottoman.
Niillä on sentään vähän järkeä päässä.
"Se on kuin kauhulinna jossa sairaanhoitajat ovat yhtä sekaisin kuin potilaat!"
Ihmeellistä että Johannan ympärillä kaikki ihmiset näyttävät olevan sekaisin. Poliisit, tuomarit, lääkärit ja vanhemmat.
En tajua miksi edes luen näitä sairaan huomiohutsun kommentteja.
Joko itsari no.58c on muuten tehty? Ai ei?
Miksei tuksukin saisi olla pirtsakka?
Tuksu ei saa olla pirtsakka, koska näädät haisee röökiltä, hieltä, vanhalta viinalta/kaljata ja silmät roikkuu perskuissa
Antakaa tuksulle edes yksi päivä olla pirteä!
Ei ollut Tuksu vaan mun anoppini.
Selvänä tuota muijaa ei voi nähdä "kadulla". Kone vaatuu pari kossuu, et uskaltaa ulos. Mut siinä EI OLE MITÄÄN UUTISTA silti. Ei ees laatulehti osta tommosta juttua ILMAN KUVAA. Pitää olla vähän muutakin tarinassa. Paremmin "Kännissä oleva Tuksu oksensi kadulle" ja kännykäkamera surkee 41 mega gigan pakattuttu kuva. Sillä saa vähintään 100 e. Videosta tuplana.