Turun rokkibaarit, onko niitä?

Onko Turussa rokkibaareja, jossa rock/hevi/goottityypit käy ja musiikkina soi klassisesta rokista raskaampaan, ja jossa asiakaskunta on "pahannäköistä mutta hyväntuulista"?
5432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Rennon kulmilta löytyy rokkibaari, hiukan mäkeä ylös Taidemuseolle päin.

Äänestä

Siis tässäkö se tarjonta oli? Ei silti, kelpaa tuolla rokkibaarissa olla, mut onko se ainoa?

Äänestä

kyl TOSIrokkarit tietää, mis turun rokkibaarit on

Äänestä

80-luvulla ei tarvinnut arvuutella, kun siellä oli aivan loistava paikka, jonka nimikin oli Rokkibaari !

Äänestä

Vähiin on käyneet. Jäljellä Tinis ja Whiskyn jämät. Tupakointikielto tappoi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rock on kirjoitti:

Onko Turussa rokkibaareja, jossa rock/hevi/goottityypit käy ja musiikkina soi klassisesta rokista raskaampaan, ja jossa asiakaskunta on "pahannäköistä mutta hyväntuulista"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu