Niin että siis Pietariko oli siis lestadiolainen ?

Mikähän haara hänellä sit oli se oikeia,...1 - 21 kuka tietäis ?
686
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pietarilla oli samanlainen usko kuin vl:illä.

Äänestä
  • Pietarin kirkko on Vatikaanin keskus.

    Äänestä

  • Sun kannattas tutustua Pietariin. Hänen opillaan ja vahoillislestadiolaisilla ei ole kyllä mitään yhteistä.

    Äänestä

  • Franciscus_10 kirjoitti:

    Pietarin kirkko on Vatikaanin keskus.

    Vatikaani on aivan eri asia, kun Herran apostoli Pietari. Ei Pietari Mariaa rukoillut eikä puu-ukkoja suudellut.

    Äänestä

  • Nimimerkki "78 9" kirjoittaa täyttä PAS*KAA!

    Miksi?

    Äänestä

  • Miksi? kirjoitti:

    Nimimerkki "78 9" kirjoittaa täyttä PAS*KAA!

    Miksi?

    Voitko kertoa millä tavalla Pietari sitten uskoi, jos ei Raamatun mukaisella
    tavalla niinkuin mekin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


niin se oli kirjoitti:

Mikähän haara hänellä sit oli se oikeia,...1 - 21 kuka tietäis ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu