Kiteen OP irtisanoo

Lehdessä seisoi että Kiteen OP irtisanoo neljäsosan työntekijöistään. Ei taida olla hyvissä kantimissa puljun pito, ainakin minun säästöni lähtevät toiseen pankkiin.
7389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Siinä on vaan se pankkien yhdistyminen käynnissä. Aikamoinen muutos on pankin palveluissa tapahtunut nykyisen johtajan aikana, pankin vaihto on minullakin edessä.

Äänestä

Ei tuo ole normaalia, kun nytkin saa tiskille jonottaa pahimmillaan puoli tuntia, ja nyt irtisanovat neljäsosan työntekijöistä. Pakko olla jotain pahasti vialla.

Äänestä
  • Kyllä se on nykyaikana ihan normaalia joka alalla, ei pankki-ala ole sen kummempi työnantaja, kuin muutkaan. Jos henkilökunnassa on löysiä ja sitä varmaan on, kun on siirrytty niin paljon tietotekniikkaan myös asiakkaiden puolelta. Kyllä lomautuksia ja irtisanomisia tulee kaikkiin pankkeihin, ei vaan op.

    Äänestä

Pittee käyvä rahat siirtämässä pois - näin oo närreet

Äänestä

Älä älyhoip sössötä, ei takuulla ole normaalia, ellei sitten kyseessä ole pankinjohtajan, sen apinan, kosto liitosneuvotteluiden kariutumisesta. Hänellähän oli tiedossa rahakas virka Joensuussa.

Äänestä
  • Kiteen Seudun Osuusp aska ilmoitti tänään karsivansa palveluja, kassapalvelut ovat käytössä enää 3 tunnin ajan päivittäin. Tulee olemaan h elvetin hauska jonottaa nyt kun tietää jo ennestään kyseisen puljun kassaneitien olevan älyttömän hitaita, tai hitaiksi ohjeistettuja.

    Ja nyt tähän joku vinkumaan että "mutta kun Nordeassakin" jne. Se ei tee tätä mitenkään hyväksyttävämmäksi.

    Äänestä

Milloinkas työssä olevat käyvät pankin kassalla asioimassa, varmaan otettava vapaata, jotta pystyy kassalla tarvittaessa asioimaan. Koko homma mennyt joka pankissa perseelleen, sillä asiakkaat hoitavat kaikki pankkihommat itse ja pankki perii vielä päälle maksut. Kyllä homma muuttuu, kun äänestää jaloillaan, saattaa johtajakin tajuta virheensä, sillä pankin pitää palvella asiakkaitaan, kuten muissakin yrityksissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


S.S. kirjoitti:

Lehdessä seisoi että Kiteen OP irtisanoo neljäsosan työntekijöistään. Ei taida olla hyvissä kantimissa puljun pito, ainakin minun säästöni lähtevät toiseen pankkiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu