Soini siirsi puolueen rahoja säätiölle. Persuilla ei ole edes toimistoa, se on Soinin hallitseman säätiön.
Säätiö Soini vei puoluerahat
Rötösherrat
1082
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
No comments??
Soini voi halutessaan erottaa persurymästä kenet tahansa. Rahat pysyvät kuitenkin Soinin takana. Hirvisaaren puukotuksessa säätiö näytti todellista valtaansa?
Ainakin Sarvihiiren erottaminen tulee maksamaan Soinille 170000 euroa vuodessa.
Ketkupolkka - luuletko tosiaan, että Hirvisaari saa puoluetukiosuuden itselleen? Ehei, se jää jatkossakin soinisäätiölle.
Soinin säätiöllä on varaa rakennuttaa laiva, jolla viihdytetään tulevaa persunuorisoa (kuten Aatu aikoinaan Hitler- jugend nuorisoa).
Laivassa on tarkeää ns. "korsrteenimerkki" (sijaitsee savupiipussa), jossa on yleensä firman logo (ks. esim. Silja- Wiking- linen ym. yhtiöiden laivoja).
Ehdotus: PersuSSäätiö-laivan logo voisi olla seuraavanlainen. Palmun latvassa istuu Persu, joka tumputtaa iloinen ilme kasvoilaan ja persulauma hurraa palmun juurella.
Tämä logo takaisi soinisäätiön herroille maailmanlaajuisen tunnettuuden..neeh!!
"Kunnia on mennyt, mutta maine kasvaa, ja sehän on pääasia. Sieg Heil!"
isä timo
Soini hallitsee omistamaansa persuSS puoluetta äärimmäisellä häikäilemättömyydellä, pelolla ja rahalla. Että tämä natsihenkinen komento toimisi jatkossakin, siksi perustettiin soinisäätiö.
Ette kadehdi hurien jättisäätiötä, demujen kivilinnaa, keskustan vaaliraha säätötä? Mitä taukkeja olette, nuijat?
Samanlaisia rikollisia huijareita koko paskasakki.
Rotanhäntämuumi vei rahat.
http://www.hs.fi/politiikka/Ruotsalaislehti esitti Timo Soinin rotanhäntäisenä muumina/a1305551523464