Tossavainen paheksuu nimittelyä

Teneriffan persu on pahoittanut mielensä, kun Iltalehden toimittaja on kuvannut Hirvisaarta ongelmajätteeksi.

http://reijotossavainen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/150953-iltalehden-mielesta-hirvisaari-on-ongelmajatetta

Kuinkahan mustaksi tämän mukasavitaipalelaisen mieli on mennyt, kun puolueen puheenjohtaja on nimitellyt muita mm. märkäkorviksi, paukapäiksi ja nilkeiksi? Vai oliko niin, että nimittely on persujen yksinoikeus ja saavutettu etu, jota ei muille sallita?
13130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tossavainen ymmärtää mistä on kyse. Muilla tahoilla tuon ymmärryksen kanssa on vähän hiljaisempaa.

Äänestä
  • Tossavainen ei sitten ole lukenut Hirvisaaren facebookkia,Siellä solvataan niin perusteelisesti

    Äänestä

meni jo liian pitkälle ja tuollaisesta on jo laissa säädetty seuraamuksetkin

"Iltalehden mielestä Hirvisaari on ongelmajätettä
5.10.2013 15:20 Reijo Tossavainen 46 kommenttia ilmoita asiaton viesti
Iltalehden toimittaja Tommi Parkkonen käyttää kansanedustaja James Hirvisaaresta nimitystä ongelmajäte. Mielestäni tuollaisen nimityksen käyttäminen Hirvisaaresta tai kenestä tahansa toisesta ihmisestä on äärimmäisen paheksuttavaa. Yhtä paheksuttavaa kuin natsitervehdyksen tekeminen.

En hyväksy natsismia, en kommunismia, enkä mitään muutakaan vastaavaa aatetta. Heille ihmiset ovat olleet ongelmajätettä, miljoonat ihmiset tapettiin.

En hyväksy James Hirvisaaren eräitä toimia. Eikä toimittajankaan sitä tarvitse tehdä. Silti pitäisi käyttää kanssaihmisistä ihmisarvoa kunnioittavaa nimitystä.

(Jos koet aiheen ja kirjoituksen tärkeäksi, niin paina allaolevaa facebook-nappia)

www.reijotossavainen.net"

Äänestä
  • anaalipersu T on lakkauttanut kotisivunsa jäätyään työttömäksi eduskunnasta. osoittaa mumisevan paskan sivistyksen olemattomuuden. kun muutaman kymmenen euron panos omiin kotisivuihin on liikaa edustjantoimen loputtua nolosti.

    Äänestä

Tossavaiselle tyypillistä kaksoisstandardeihin perustuvaa demagogista mölinää. Ja muut persut ovat niin s*atanan tyhmiä, että komppaavat mölisemällä kuorossa US:n blogin kommenttiosiossa.

Tossukka todennäköisesti ymmärtää, mitä kirjoittaa, mutta rivipersut eivät heikkolahjaisuuttaan kykene näkemään esimerkiksi näitä kaksoisstandardeja.

Äänestä

Kun ottaa huomioon Hirvisaaren ja kumppaneiden kielenkäytön muista ihmisistä, "ongelmajäte" ei liene kovin törkeä termi?

Äänestä

ilmailuministeri T. on itse ensimmäisenä julkisesti nimittelemässä ja karsinoimassa muita ihmisiä, jopa työtovereitaan eduskunnasta hän räimii blogissaan kuin haukkuisi nimittömänä itselleen tuntemattomia henkilöitä.

Neiti Tossavaisella ei ole todellakaan rahkeita moittia muita yhtään mistään käytökseen ja sen laatuun liittyvästä.

Äänestä

Anjalankoskella näyttää huomenna toteutuvan neljän kansanedustajan vierailu, kertoo Kouvolan sanomat.
Persujen edustajana on parasta mitä Kymestä löytyy,nimittäin Tossavainen.

Äänestä
  • Ja pah. Lemin säräkin maistuu pahalta, koska neiti Tossavainen muka-asustelee lähistöllä. Surullista.

    Äänestä

  • Kyllä sitten kymeen asukeista ei voi paljoa odottaa,rupusakkia ovat jos Tossavainen on paras

    Äänestä

Asioista on voitava keskustella. Hirvisaari on ongelmajäte.

Äänestä

Ei ole persreijon voittanutta uhriutumisessa

Äänestä

Veropakolainen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Onko se tosissaan? kirjoitti:

Teneriffan persu on pahoittanut mielensä, kun Iltalehden toimittaja on kuvannut Hirvisaarta ongelmajätteeksi.

http://reijotossavainen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/150953-iltalehden-mielesta-hirvisaari-on-ongelmajatetta

Kuinkahan mustaksi tämän mukasavitaipalelaisen mieli on mennyt, kun puolueen puheenjohtaja on nimitellyt muita mm. märkäkorviksi, paukapäiksi ja nilkeiksi? Vai oliko niin, että nimittely on persujen yksinoikeus ja saavutettu etu, jota ei muille sallita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu