Hei!
Olen 19-vuotias tyttö, joka etsii naispuolista kämppistä tai useampiakin. Vuokra-asunto keskustan/yliopiston läheltä olisi hakusessa ja kämppisten kanssa vuokra pysyy kohtuullisena. Vuokra voisi olla n. 300e/kk.
Pidän kämppisten kanssa asumisesta, ja tulen toimeen erilaisten ihmisten kanssa. Silti kämppiksenä suomalaiset ovat parhaita, jotta ei ole kielimuuria. Olen melko siisti ihminen, mutta en kuitenkaan nipota pienestä. Kunhan perussiisteys on kunnossa ja et pelkää tarttua imuriin niin asumisviihteys säilyy sen osalta. Tällä hetkellä opiskelen yliopistossa ja opiskelijabileitä on silloin tällöin, joissa myös käyn. Etkoja saa pitää ja kavereita kutsua kylään, kunhan opiskelurauha säilyy päivisin.
Minulla ei ole vielä huonekaluja sen kummemmin, ei siis ruokapöytää tai sohvaa jne. joten jos omistat ne niin ne sopivat varmasti asuntoon. Se myös huomiona, että jos päätämme muuttaa asumaan yhdessä niin mahdollinen poismuutto tulevaisuudessa täytyy sitten järjestää niin ettei kukaan jää yksin isoon asuntoon loukkuun. Ideana kuitenkin on, että voisimme asua yhdessä edullisella vuokralla isommassakin asunnossa lähellä kaikkea.
Jos kiinnostuit, ota yhteyttä niin voimme katsoa miten sopisimme kämppiksiksi! :)
TURKU haetaan KÄMPPISTÄ/KÄMPPIKSIÄ
8
643
Vastaukset
- Kämppäävailla
Hei!
Etsin myös itselleni kämppistä. Minulla olisi pian edessä muutto Turkuun. Olen 19-vuotias rento tyttö. Jos olet vielä vailla kämppistä ni voisin vaikka sähköpostissa kertoa lisää (: - Kämppis?
Heippa
Onko jompikumpi teistä vielä vailla kämppistä? Tämänhetkinen kämppikseni on suurella todennäköisyydellä muuttamassa töiden perässä pois. Asumme Yo-kylässä perheasunnossa. Halpa tilava kolmio lähellä kaikkea.
Lisätietoja: [email protected] - iida
Heippa! Täällä ois 20-vuotias tyttö ja asun tällä hetkellä Turussa, etsin kämppistä sekä kämppää, tässä on sähköpostini jos haluatte ottaa yhteyttä ja kysellä lisää! :) [email protected] terv. Iida
- ander
Heippä!
Mä olen Ander Diaz , espanjalainen sairaanhoitaja nuori mies. Olen ollut vuoden aikana Porissa töissä ja haluan muuttaa Turkuun joulukuun alkaen, eli 1.12.2013.
Olen siisti ja pidän asumisesta ihmisen kanssa.
Mulla on Porin asunto kalustettu ja voin viedä joku huonekalu, sovitaan.
Vastaus minun sähköpostiin: [email protected].
Ystävällisin terveisin,
Ander. - ansku3
Hei!
Olen 18vuotias tyttö, ja etsin kämppistä Tampereelle
ensi syksyksi. Muutan työn perässä ja haluaisin kämppäkaverikseni
rauhallisen ja mukavan ihmisen. Ajatukseni olisi, että vuokraisimme kaksion, jossa kummallekin olisi oma huone. Jos olet kämppistä vailla, ota yhteyttä!:)- trekamppis2014
Olen kiinnostunut... mihin otan yhteyttä? :/
- Lita
Hei!
Onko kukaan nyt alkusyksystä muuttavista vielä vailla kämppistä, aloitan itse opiskelut silloin joten naispuolinen 18-28-vuotias kämppäkaveri on etsinnässä. Olen 19, ja toivon mukaan opiskelut alkavat yliopiston puolella kirjallisuuden parissa silloin. Ottakaa yhteyttä sähköpostilla ([email protected]), jos kämppis on vielä hakusessa :)
Laura- Tiijjas
Moikka!
Olen 25v luotettava ja rento nainen.
Etsin luotettavaa kämppistä/alivuokralaista omaan, pari vuotta vanhaan 48m2 asumisoikeuskaksiooni Lietoon. Bussit kulkevat aivan asunnon edestä Turun keskustaan säännöllisesti, matkaa Turkuun on noin 12km.
Oma vapaa-aikani menee hyvin pitkälti muualla, kotona käyn lähinnä nukkumassa. Suuren osan viikonlopuista olen myöskin poissa kotoa. Lisäksi olen näillä näkymin reissussa ainakin koko elokuun ja tammikuun, joten nämä ajat saisit asustella kämpässä yksin. Kaikki tarvittava (kalusteet, tv, pesukone jne) asunnossa on valmiina, toki myös omille huonekaluillesi saadaan järkättyä tilaa. Vuokrasta ym voidaan sopia sopivan vuokralaisen/kämppiksen löytyessä. :)
Ota yhteyttä ja lysele lisää!
-Tiia
[email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1076788KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3826428Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei623223Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521172728Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082360- 1251824
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211687Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341535Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821357- 741247