Olen 19v poika ja kivekseni eivät ole vieläkään laskeutuneet ja ilmeisesti siitä johtuen myös penis ei ole kasvanut. Mikä avuksi?
Laskeutumattomat kivekset
Huolestunut94
4220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Laskeutamaton kives tai kuvekset, leikataan yleensä ennen murrosikää, on vaikeaa kuvitella, että kiveksesi eivät ole laskeutuneet....jos tämä on provo - niin huono sellainen. Jos kivekset ovat vielä kanavassa, niitä tuskin helpolla enään sieltä pois saadaan ja altistavat näin ollen syövällä.
Peniksen kasvuusi ei suoraa vaikutusta, mutta senkin suhteen hormoonihoito, olisi pitänyt aloittaa jo vuosia sitten.
On syytä muuttaa niminerkkisi - erittäin huolestuneeksi. Joten tietänet ikäiseksesi -mistä sitä apua sairaustapauksissa haetaan.
Tässäpä voi olla kyse siitä, että tää tyyppi on onnistunut välttelemään kaikki lapsuus ja kouluiän terveystarkastukset... Noh, kyllä tuo asia intissä viimestään huomataan, mut valitettavasti tuossa iässä ei enää ihmeitä kannata odottaa, olis pitänyt hoitaa ennen murkkuikää, kuten edellinen jo mainitsi.
Kuinka pitkä se sun vehkees on. Onko karvoja
Oletko tosissasi - miten olet pystynyt välttamään terveystarkastukset, tuohon ikään mennessä? Kerro.