Rautatie jäämerelle eikä ilmastonmuutosta ole olemassakaan?

3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Soita 0 100 100

Äänestä

Suunnitellaan pois. Yksi milli siihen on aika vähän.

Mikäs taho lopullisen Jäämeren-rautatien kustantaisi - valtio ja VR? Eikös PS juuri jupissut julkisten menojen liiallisesta paisumisesta? Pitikö keksiä lisää rahareikiä?

Jos Jäämeren suuntaan hirveästi liikennapainetta olisi, niin se olisi jo näkynyt lisääntyneenä rekkaliikenteenä Suomesta Kirkenesiin. Onko sellaista ollut?

Äänestä
  • Kun kyse olisikin millistä. Puhutaan miljardeista jos tämä aiotaan toteuttaa. Entä sitten jos ilmasto ei lämpenekkään?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitä tämä nyt on? kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013092717543060_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu