Ihmettelin suuresti katsottuani Sukulan ruoka ohjelmaa,etteikö kokin tarvii pitää päähinettä ja ne hirveet ripsi pidennykset timantteineen,huh karmeeta katottavaa
ruukin kievari
lisuketta soppaan
144712
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
ja ihmettelen sitä ettei terveystarkastaja sekä omistaja puutu niihin korviksiin sormuksiin ja kynsilakkaan? ja saalaatit tehdään ilman haskoja!liekkö kellään hygieniapassia?
Niin ja kokilla sekä omistajalla käytös ei näyttänyt olevan mitenkään asiallista, ainakaan ohjelman perusteella.
Mutta Martti Pohjolainen, Tolvanen, ja Vartiainen sekä muut kusipäät, pysykää siellä Vapaa Juankoski sivuillanne.
Edelliset kirjoitukset ovat hyvä esimerkki kuinka katkeria He ovat.
Loistavaa ruokaaaaaa
Ruoka ei ollut mitenkään kehuttavaa. Hinta laatusuhde ei kohdallaan. Annoksia sai odottaa yli tunnin eikä paikalla montaa asiakasta. Pettymys koko paikka.
Miten kievarilla menee)
Söin elämäni parhaat paistetut muikut viime elokuussa Ruukin Kievarissa. Parempaa oli kun kuuluisassa muikkuravintolassa Sammossa Kuopiossa. Iloinen naiskokki kävi vielä kysymässä maistuiko ja kyllä maistui. KIITOS!
Sellastakin pääsee tapahtumaan joskus
Milloin on uudella omistajalla avajaiset?
Vetoketjun vai minkä
Eilen
Katohhan niät! Onko sekkii ravintel vielä pystyssä? No eepä muuta ku hyvvee jatkkoo sittä vuan ja paljo ostovoemasija asijakkaeta!:D:D Pittää tulla tuas kesällä käämmään vanahalla kotpaekkakunnalla:D:D
toivotaan että uusi omistaja menestyy ja kun siellä pietään perinteiset tanssit kerran kuussa ainakin näin alkuun kievarissa uudet tuulet puhaltaa ja myös karaokea ja diskoja että jokaiselle jotakin
Kukas siellä nykyään lounaan valmistaa?