Tarina (mukana Suoliston suurimpia legendoja) 5

muhahahaa

Olipa kerran metsä. Tämä metsä sijaitsi ajan ja paikan tuolla puolen, virtuaaliulottuvuuden randomeimmassa kolkassa. Tämän kolkan nimi oli Suomi24.
Metsä sijaitsi siis Suomi24:n virtuaalimaan laidalla, ja se oli kaikkien palstan asukkien koti.
Elämä palstametsässä oli yltäkylläistä ja randomia. Toisinaan metsään eksyi muukalaisia, jotka halusivat asettua metsään asumaan ja täten muuttua "vakkareiksi". Harva kuitenkin jäi metsään ja löysi paikkansa joukossa, ja useimmat kulkivat metsän halki jäämättä sinne lopullisesti. Tällaisia "läoikulkumatkalaisia" oli paljon, ja he saattoivat tehdä vakkareiden elämän joko hankalammaksi tai värikkäämmäksi mitä luovimmilla päähänpistoillaan. Kaikki eivät siis saaneet viihdytystä vierailijoilta.
Eräs tällainen metsän vakkariasukas oli ocean--. Ocean asui mökissä metsän laidalla, ja hänen elämänsä metsässä alkoi käydä tylsäksi. Hänellä ei ollut päivästä toiseen mitään tekemistä, ja vierailijat kävivät alituiseen ovella kysymässä, miten Pulinat- metsästä löytäisi Rakkaus- laguuneille. Kun aamupäivän aikana kolmekymmentäseitsemän pygmiä oli käynyt kolkuttamassa oceanin ovelle, hän paiskasi sen kolmenkymmenenkahdeksannen pygmin nenän edestä kiinni ja päätti, että nyt saa riittää.
Ocean halusi Pulinametsään vähän vauhtia ja säpinää. Hän ei vain keksinyt, miten. Niinpä ocean näppäili eniromaisesti 020202 ja sieltä vastasi lifemocker.
"Miten saisin toimintaa Pulinametsään?" ocean kysyi. Lifemocker kieltäytyi vastaamasta, sillä hänellä oli MovieStarPlanet peli kesken. Ocean suuttui ja lopetti puhelun.
Ocean lähti jokutyyppi19:lle. Hän kertoi jokutyypille ongelmastaan, mutta jokutyyppi ei osannut vastata.
"Mennään kysymään GabriellaLoLLoLlilta," jokutyyppi päätti.
Gabriella asui hylätyssä yökerhossa keskellä metsää. Ovi oli lukossa, joten jokutyyppi19 ja ocean huusivat postiluukusta:
"Gabriella! Miten saamme toimintaa metsään?"
Gabriella vastasi oitis:
"No d44hh!! Järjestäkää bileeth!"
"Bileet", jokutyyppi ja ocean toistivat.
"No vittu jooh! Voittexte ny häipyy mun oven takaa ku lakkaan kynziih!!"
"Kohta, mutta mitkä bileet..."
Silloin postiluukusta heitettiin tonni ripsivärejä, huulipunia, kynsilakkoja, hiustenkuivaajia ja korkokenkiä jokutyypin naamaan. Gabriella suuttui.
"*&%*/%%&#@%&*"&&**/-*# ()%!!!!!!!!!"
Ocean ja jokutyyppi päättivät järjestää bileet. He lähtivät heti kutsumaan kavereitaan. Ensin he menivät ErNulle. Tämä kiljaisi:
"Mukana ollaan!"
Sitten piece&love:
"Jep!"
Jumav!ttupenis:
"Mä myös, puspus!"
Mestarisikiusaaja:
"Ninjana mukana!"
Judohaa:
"Tulen kurkipotkulla sisään!"
KorppiTM:
"Tietty".
Päätettiin, että juhlat järjestetään suuressa palatsissa metsän laidalla. Judohaa ja mestari esittävät ninjaesityksen, Piece selostaa, ErNu laulaa SHINeetä playbackinä ja KorppiTM ihastuttaa kaikkia narrina. Ocean hoitaa tarjoilut ja jokutyyppi on DJ. Bileet pääsivät hyvään käyntiin. ErNu ja mestari, Piece ja Judohaa sekä Korppi ja ocean tanssivat hitaat. Jumavittupenis viihdytti kaikkia korteilla. Ongelmat ilmaantuivat, kun kuokkavieraat saapuivat paikalle. Kuokkimaan saapuivat GabriellaLoLLoL (hän oli vihainen kun oli jäänyt ilman kutsua), Homorageporno, lifemocker, JANESI ja VitunPASKA. Gabriella halusi tanssia mestarin kanssa, ja tästä syntyi Gabriellan ja ErNun välinen tappelusessio. Homoragepornokin halusi tanssia mestarin kanssa, ja tästä syntyi mestarin ja Homoragepornon välinen tappelusessio. Homorageporno oli silti kai onnellinen, että sai tapella mestarin kanssa, sillä tappelu muistutti jiveä.
Lifemocker haukkui kaikkia ja varsinkin jokutyyppiä, sillä lifemocker oli kateellinen DJ:n paikasta. Lopulta lifemocker varasti viinapullot ja päätyi hörppimään kossua nurkkaan. JANESI uhkaili kaikkia ja söi oceanin piirakan. Sitten JANESI siirtyi vakoilemaan Pieceä ja Judohaata, jotka jakoivat romanttisen hetken parvekkeella. VitunPASKA yritti epätoivoisesti servailla kaikkia, kunnes Korppi teki historiaa ja kompastui hänen munilleen. Silloin JANESI kutsui kaikki parvekkeelle todistamaan toista historiankirjoihin jäävää hetkeä: Piece ja Judohaa suutelivat. Kaikki suutelivat toisiaan ja huusivat:
"SUOLISTO!!!!!"

Lopulta Pulinametsään saatiin siis tekemistä. Bileilta jäi osaltaan historiaan, sillä viimeisestä huudosta määräytyi valtakunnan uusi nimi: Suolisto.

16

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ocean-

      Awwwww mulla o oma mökki!!!!! Uutta stoorii kehhii vaa.

      • korppi™

        tossa oli kaikki vakkarit(:


      • ocean-
        korppi™ kirjoitti:

        tossa oli kaikki vakkarit(:

        Paskat ollu! Eräs Trotskilaine ei ollu eikä atrytone (tosin en tiijä miten se nykyää, pittääkö taukoa vai)


      • Eräs trotskilainen
        ocean- kirjoitti:

        Paskat ollu! Eräs Trotskilaine ei ollu eikä atrytone (tosin en tiijä miten se nykyää, pittääkö taukoa vai)

        Kiitos, kun huomioit minut, toveri ocean--. :)


      • ocean-
        Eräs trotskilainen kirjoitti:

        Kiitos, kun huomioit minut, toveri ocean--. :)

        No problem :3


      • ocean- kirjoitti:

        Paskat ollu! Eräs Trotskilaine ei ollu eikä atrytone (tosin en tiijä miten se nykyää, pittääkö taukoa vai)

        En miekää ollu siin.


    • Eräs trotskilainen

      Nää tarinat vaan paranee :D

    • Osa 3 oli paras, mutta ovat nämä muutkin hauskoja.

      • bravo muhahahaalle

        1, 3, ja tää 5 on ollu hauskimpii :D


      • muhahahaa
        bravo muhahahaalle kirjoitti:

        1, 3, ja tää 5 on ollu hauskimpii :D

        Mä tein ykkösen, kolmosen ja tän ;) Joku toinen tyyppi (?) on tehny kakkosen ja nelosen. Lähiaikoina tulee jatkoa!


    • VIKU kiittää

      Tosi hyvä! Olet jaksanut kirjoittaa noin paljon.

      • jumav¡ttupenis

        Hyvä tarina taas !!! Kortit


      • suolistosadut<3
        jumav¡ttupenis kirjoitti:

        Hyvä tarina taas !!! Kortit

        Erinomaista, erinomaista jälleen kerran, toverimme muhahahaa.


    • Miks en ollu mukana?!

      • Levi<3

        Kettu98 et taida enää olla suoliston mittapuulla vakkari... Tai sitten sinut puhtaasti unohdettiin kuten Eräs Trotskilainen. Tosi hyvä ja hauska tarina silti! ;D


    • Eikä paras tähän mennessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      40
      6993
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      3948
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      45
      3330
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      40
      2949
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2726
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2238
    7. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2196
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      41
      2153
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      48
      2087
    10. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      40
      2058
    Aihe