UUTISIA UUTISIA!

s f

dhommi käyttää soolossaan biisissä" teukan faijahan mä ooooooon" ylivähennettyä ja alilaskevaa asteikkoa JA SOINNUTUSTA ihan kertaaikkiaan päin VITTUA!

mut ei se mitään sillä soolo on muuten aivan loistava!

dhommi on tosiaan keksinyt ja kehittänyt aivan uusia sointuja: Ylivähennetyn ja alilaskevan spektaakkelin jota edes mozart ei ei vielä tuntenut eikä osannut tuoda musiikin historiaan!!

5

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • superaasi

      Surkimus oot rokkijunttisibbe. Kuten aiemmin todettua, epämusikaalisuuden ymmärtää (sitä on kovin paljon liikkeellä)...mutta mutta...tuo yleinen älynvaje: huh huh!!

    • S F

      VUAHAHAHAHAHA! :D

    • VUAHAHAHAHAHA!

      Toisaalta..mikset voisi argumentoida asiapohjalta? Oppimattomana sinä et vain siihen kykene; valitettavinta on toki se, ettet tätä(kään) itse ymmärrä.

      Kyllä kai Beatlesia voisi diggailla, vaikka tunnustaisi sen rajallisuuden musiikillisessa merkityksessä.Kuitenkin, et ole sisäistänyt klassisen alkeita - et toki Sibeliustakaan, miten siis voisit ymmärtää moppipäitten suhteellisen velttouden? Toivoa ei ole, mutta kiukutteleva lyhytviestittely jatkuu aina vaan. "Without any message, always and forever, without any exceptions".

      • dffssdfr

        Sibbe onklasssisen alkeita, check


    • s f

      ylivähennetty!
      slinouseva!
      oi dhommi!
      oot nero!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6294
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5358
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      59
      4243
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4102
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      65
      3860
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      69
      1147
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      48
      923
    8. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      29
      797
    9. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      791
    10. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      233
      777
    Aihe