Kattokaapa Washingtonpostin urheiluliite. Mario Lemieux sanoo siellä tänään että: "It's almost unbelievable that the Team USA lost at home against a European B-class team that has problems with the coach".
Lisäksi hän ruotii USA:ta siitä että he eivät hyödyntäneet psykologisesti sitä asiaa että Suomella on vaikea ja ristiriitainen valmentajaongelma.
Ainoa positiivinen asia Suomen joukkueessa on Lemieuxin mukaan maalivahtipeli ja taklaukset. Kaikki muu on "eurooppalaista räkäkiekkoa pahimmillaan".
Mario Lemieux tänään
17
2940
Vastaukset
- Jephe
eli sanoppas paikka tarkemmin, anna vaikkapas osote
- pelimies
taitaa olla pelkkää potaskaa, jonka tarkoituksena saada kauhea tappelu aikaiseksi.
- Jukka A
Vaatii rekisteröitymisen.
John McMillanin kolumni alavasemmalla. - hmm
Jukka A kirjoitti:
Vaatii rekisteröitymisen.
John McMillanin kolumni alavasemmalla.Tuollaista kolumnistia ei ole olemassakaan : D
hyvä yritys kuitenkin ; ) - paskaruuna
Jukka A kirjoitti:
Vaatii rekisteröitymisen.
John McMillanin kolumni alavasemmalla.tai ota lemiöyulta suikkii
- fdfdgdf
Pyh, mitä välii? aina löytyy kriitikoita jotka haukkuvat... ei kaikkia voi mielyttää ja toiseksi tuo on vain yhden ukon mielipide!
Taitaa vituttaa sitä kun tuollainen jättimaa hävisi pienelle suomelle! - Kiekko-fan aatikko
Siinä on rankka jätkä vai mitä. Antaa hänen niellä katkeruutensa Pohjois-Amerikan dynastian murenemisesta ja antaa miehen oppia käytännössä suomalaista kiekkoa.
- pöö
tietää hel..... hyvin meidän valmentaja ongelmat saati sit jenkkimedia! Suomen pelaajat tietää sen parhaiten kun kukaan muu. Eikä kaadeta kenenkään niskaan paskaa, kun ei tiedetä mitä OIKEASTI on tapahtunut!
- Jake
Ja se on vielä todettava että mielummin tämä valmentajaongelma kun maalivahtiongelma.
- Jake
Lemiö puhuu asiaa. Räkäkiekkoahan tuo oli. Sakke (Homer Simpson) totesi sen myös studiossa. Laukaukset maalia kohti puhukoon puolestaan. Ja USA:n taklaukset ja fanit. Mario puhuu asiaa.
- Lätkis
Kanada voitti Tsekin räkämaalilla. Tsekki hallitsi ja Kanada teki helpon maalin..
- Jephe
- Kanadan eka maali olis pitänyt hylätä
- Kanadalle olis pitäny antaa 3 jäähyä enemmän, mutta maksettu tuomari kahteli muualle
- Kanadan maalit oli tuurimaaleja
- Yleisö oli Kanadan puolella, lukuunottamatta kohtalaisen suurta määrää ruotsalaisia (mitä net sielä teki?) - Kiekko Kalle
Jephe kirjoitti:
- Kanadan eka maali olis pitänyt hylätä
- Kanadalle olis pitäny antaa 3 jäähyä enemmän, mutta maksettu tuomari kahteli muualle
- Kanadan maalit oli tuurimaaleja
- Yleisö oli Kanadan puolella, lukuunottamatta kohtalaisen suurta määrää ruotsalaisia (mitä net sielä teki?)Jees näin on!
Mut niinkuin Kummelitkin aikanaan sanoi että Ei tiedolla eikä taidolla vaan TUURILLA!! Mut sehän on parasta A-ryhmää kuten Suomikin on (sanokoon Marjo Lemiöö mitä sanoo).
- hokifani
Väitettyä kolumnisti ei löydy Washington Postin nettisivulta.
Today's Sports Columns
Michael Wilbon: With a Great Coach, Anything Is Possible
George Solomon: Redskins Hoping Brunell Brings Quarterback Carousel to a Halt
Angus Phillips: The Fine Line Between Hunting and Merely Gathering - Jephe
s-s-s-
- Lukko
Leimieux on jo 40-kymppinen seniili eikä tuommoiselta voi juurikaan ajankohtaista ja tuoretta mielipidettä vaatia.
Kysyisi ennemmin niiltä nuoremmilta mitä mieltä. Lemieux on jo antiikkia. - Kössi
Nyt meni luotto suhun. Valehtelit onneton! Olis kyllä pitänyt uskoa, ettei Lemieux mee sanomaan mitään noin typerää. Toisaalta lainauksessasi oli oikeuskirjoitus- ja kielioppivirheitä, joiden oletin johtuvan siitä, että olet lukutaidoton.
Anyway, mistäs käänsit tuon "eurooppalaista räkäkiekkoa pahimillaan"?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Immu otti pataan
Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!2363472Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa173391Malmin tapaus on järkyttävä
Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi4741751Tykkäätkö halaamisesta?
Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo1441522- 1271495
Näetkö feminismin uhkana
Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?2171417Hinduilu on suurta eksytystä
tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa5541389- 1131345
- 491079
- 661004