Vihreätä oikeutta??

20444

8

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joo, merirosvous, laivanvaltaus on sitten laillista.
      Heidi julisti näin.
      Ennakkotapaus on sitten tehty, jatkakaa ?

      • Koroljov

        "Joo, merirosvous, laivanvaltaus on sitten laillista."

        Onhan se jo nähty, että mikä tahansa toiminta, joka jotenkin suuntautuu Venäjää ja venäläisiä vastaan, on ministeri Hautalan mielestä laillista, ja jopa suorastaan ihailtavaa, vaikka kyse olisi terrorismiin rinnastettavista aktiviteeteista. Miten selitätte tämän naisen fanaattisen russofobian? Onko Hautala... agentti?


      • Oikeus ja Totuus
        Koroljov kirjoitti:

        "Joo, merirosvous, laivanvaltaus on sitten laillista."

        Onhan se jo nähty, että mikä tahansa toiminta, joka jotenkin suuntautuu Venäjää ja venäläisiä vastaan, on ministeri Hautalan mielestä laillista, ja jopa suorastaan ihailtavaa, vaikka kyse olisi terrorismiin rinnastettavista aktiviteeteista. Miten selitätte tämän naisen fanaattisen russofobian? Onko Hautala... agentti?

        Aaltoyliopiston Oikesutietouden Arv. Professoristo: "Kansalaistottelemattomuus ei ole rikos."


      • pappa hourii..
        Oikeus ja Totuus kirjoitti:

        Aaltoyliopiston Oikesutietouden Arv. Professoristo: "Kansalaistottelemattomuus ei ole rikos."

        Heitettävä kortistoon, on vihreä varmaan, ja vahingollinen!


    • Totuuden Torvi

      Oho! Kummallista!
      Mites Heidi nyt on voinut puuttua yrityksen sisäisiin asioihin?

      Olemmehan kuulleet pitkin matkaa Heidin selityksiä siitä, ettei valtio-enemmistöomistamien firmojen johtajien bonukset, Talvivaaran jätepäästöt, Finnarin sekoilut ja YT-neuvottelut ovat niiden sisäisiä asioita, johon valtio omistajana ei voi millään puuttua.

      Noh, Heidi näyttää priorisoineen mitkä asiat ovat todella tärkeitä(joihin pitää puuttua) ja mitkä ei (jotka ovat niitä yrityksen sisäisiä asioita joille ei voi tehdä mitään).

      Vai sattuiko asiassa legendaarinen unohdus? Ainahan hätätilanteessa Heidi voi puristaa silmäkulmaan muutaman kyyneleen ja pyytää Käteiseltä anteeksi. Sitten taas halataan ja jatketaan kuin mitään ei olisi tapahtunutkaan.

    • J. O .Riitti

      Kuka pistää Hautalan eroa vaativan adressin liikkeelle. Allekirjoittajia on tulossa pilvin pimein.

    • ideoija,,,

      Kun Hautala nyt joutuu eroamaan ministerin vaatimattomasta virasta niin hänhän voisi mennä sellikaveriksi Saarelalle Muurmanskiin?

    • rotanmyrkky

      Rotta pois!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe