Hesari, YLE ja muukin valtamedia on hiljaa kuin kusisukassa, kun pitäisi juhlia maan
ainoaa kansalliskieltä ja ylivoimaista pääkieltä!
Suomessa media jauhaa jotain aivan muuta, kuin vaan peittääkseen koko suomen kulttuurille tärkeän merkkihenkilön olemassa olon?
Ihmettelen miten tähän on tultu nykyisessä Suomessa?
Täällä hävetään suomalaisuutta ja kaikesta suomenkulttuurista on tehty
toissijainen asia.
Hyvää Aleksis Kiven päivää on suomalaisen kirjallisuuden päivä
5
112
Vastaukset
- Laiton on tuokin
Tuokin on laiton viesti täällä senioreitten palstalla ja menee poistoon.
- Tämäkö on palkka
Syy poistoon on tuo Suomalaisuuden mainitseminen se on rasismia pahemmastapäästä. Sinun pitää olla kusisukassa, kyyristellä ja olla
hiljaa mainitsematta että olet Suomalainen niin sinut saatetaan hyväksyä
ja saat mennä ettei sinua syljetä ja haukuta rasismista?
- Tuo riittää tähän
Hävetään suomalaisuutta!
- valitetaan
Missä suomalaisuutta juhlitaan?
Nyt hesari aikoo järjestää kaikenlaista ohjelmaa ruotsalaisuuden päivänä SanomaTalossa 6/11 ja juhlia sitä. Onko ensimmäinen kerta.?
HÄPEÄ HELSINGIN SANOMAT- On muistettava
Pitäisikö palauttaa rangaistukset koska suomalaiset niskuroivat
Muistakaa liputtaa tuo on tärkeää kaikille suomalaisille.
Tuo niskurointi kohdistuu pakkoruotsitukseen jota ei haluta opiskella pakolla.
"Marraskuun 6. päivänä v. 1631 säädettiin ankara rangaistus niille, jotka uskalsivat luonaan pitää tai kätkeä Kustaa II Aadolfin armeijasta karanneita, sinne pakko-otolla otettuja suomalaisia sotilaita. Sama marraskuun 6. päivä on tuon säädöksen antajan, "sankarikuningas" Kustaa II Aadolfin kuoleman vuosipäivä. "
Seniorit muistakaa liputtaa tuo päivä on entisen valloittajan ja orjuuttajan
merkkipäivä joka on erittäin tärkeä meille Suomalaisille.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578960IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116237Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661340Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61291- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78949Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43778MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676