Työkokemusta ulkomailla ennen opiskelua, Dublin

Muuto Irlantiin

Hei Sinä, joka mietit ulkomailla opiskelua,

Tervetuloa Irlantiin! Täällä opit enkkua ennen kuin opiskelut alkaa, rahaa säästyy ja opit elämään vieraassa kulttuurissa! Ja jos Irlanti on myös sinuakin varten, voithan jäädä myös tänne opiskelemaan - se ei maksa!

Jos kiinnostuit, ja haluat ulkomailla asuminen kiehtoo niin tämä on sinulle:

Töitä tarjolla ahkerille ja sujuvasti suomea puhuville Dublinissa, Irlannissa asiakaspuhelinpalvelun merkeissä!

Tiimi on kansainvälinen ja nuorekas, joten viihdyt varmasti niin työajalla kuin sen ulkopuolella. Tule yksin tai kaverin kanssa, muutama paikka nyt auki!

Stream Global Services (hae Facebookista Stream Recruitment Dublin) hakee tunnetun IT -jätin puhelinasiakaspalveluun suomalaisia (mutta myös muita pohjoismaalaisia) ahkeria, tunnollisia, oma-aloitteisia ja asiakaslähtöisiä osaajia.

Vastaat asiakasyhteydenottoihin puhelimitse ja chätin välityksellä. Sinut koulutetaan tehtävään, mutta aikaisemmasta asiakaspalvelutyöstä on etuja. Myös kiinnostus pelaamiseen, puhelinsovelluksiin ja teknologiaan on eduksi, mutta sinun ei tarvitse olla nörtti - työ on joko yksitysasiakkaiden laskutuspalveluita tai voit saada paikan pelikonsolin asiakaspalvelussa. Riittää, kun ymmärrät, millaista on loistava asiakaspalvelu ja uskot, että osaat tuottaa sitä!

Myyntitykeille tiedoksi, että kyseessä ei ole myyntityö. Tokihan myynnillisyydestä on aina apua, sillä asiakaspalvelussa on aina kiva vahvistaaa olemassaolevaa asiakkuutta asiakasta kiittämällä.

Koulutuksen jälkeen sinua tuetaan valmennus- ja laatuseurannan merkeissä ja jatkokoulutusta on aina saatavilla sitä haluaville. Tiimiesimiestäsi kiinnostaa se, että asiakkaasi ovat tyytyväisiä. HR -puoli auttaa siinä, että saat hankittua itsellesi Irlannissa PPS -numeron (saat noutaa sen palkallisella työajalla), pankin edustaja tulee tapaamaan sinua työpaikallesi, jotta vältyt turhalta byrokratialta ja työpaikan ilmoitustaululla mainostetaan työkavereiden kämpissä olevista vapaista huoneista. Myös HR auttaa asunnon löytämisessä - HR:llä on myös hyvät diilit paikallisten hotellien kanssa, jotta voit asua edullisesti lähistöllä kun etsit uutta kotia.
Lisäksi, jos haet Streamille suoraan töihin (et siis työnvalitysfirman kautta) olet oikeutettu "relocation -pakettiin". Se auttaa sinua rahallisesti uuteen maahan muuttaessa.

Hyvän työmoraalin omaaville oma-aloitteisille tyypeille myös etenemismahdollisuudet firman sisällä ovat hyvät - hanki siis kansainvälistä kokemusta ja harppaa urapolulla nopeasti Streamillä!

Jos siis kiinnostuit, hae Facebookista ryhmä Stream Recruitment Dublin ja etsi ryhmän seinältä Aislingin yhteystiedot. Voit laittaa hakemuksesi suoraan hänelle siellä lukevaan sähköpostiosoitteeseen CV:si kera - hän palaa sitten sinulle pian asiaan! Haethan pian, paikkoja rajoitetusti ja ne täytetään mahdollisimman pian.


Onnea työnhakuun ja tervetuloa Dubliniin!

(Yhteystietoja ei ole laitettu tänne, jottei ne joudu spämmereiden käsiin).

1

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ollit

      Kuinkahan paljon peruspalkkaus kyseisessä hommassa on?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      104
      7517
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      237
      7404
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      144
      5125
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      140
      4819
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      42
      4570
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      87
      4269
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      115
      4082
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      164
      1792
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1589
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      255
      1442
    Aihe