onko tämä yleistä olen nähyt pkseudulla useammin kuin kerran vastaavvaa. joku musta laatikkoauto 3 kirjaiminen firma (no en tiä)
miksi rahankuljetusautosta puuttui kuskin ovi?
ihmettelee kovasti
5551
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
UPS
(United Parcel Service, UPS on maailman suurin lähettiyritys; se toimittaa yli 13 miljoonaa toimitusta päivässä yli 200 maahan. Sen pääkonttori sijaitsee Atlantassa Yhdysvalloissa. Yritys perustettiin alkujaan Seattlessa 1907 nimellä American Messenger Company.)
Rahankuljetusta ammattitaidolla.
Ei kuljeta rahaa, vaan paketteja esim. tilaukset nettikaupoista ym.
Heh joo ei ole arvokuljetusauto vaikka laattikomalliltaan voisi ollakin... Suomessa AK autot on kuitenkin päällisin puolin tavallisia pakuja..
Ei ollut Loomiksen auto kai..
Jos oli Loomiksen niin se ovi on saattanut hyvin pudota mutkassa pientareelle. Ei meinaa oo mitään uusimpia ja parhaiten pidettyjä ne kärryt. Kunhan eteenpäin pääsee niin hyvä on.
Ja ne on yleensä muuten kuorma-autoja, ei pakuja.