Hyvät trailerit huonot elokuvat?

Trailerspotting

Elokuvia joitten traileri on parempi kuin itse elokuva?

8

168

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 940404

      Iron Sky.

      Aivan täydellinen traileri, erityisesti musiikki lumoaa. Mutta sitten elokuvaa ei ole uskallettu tehdä kunnolla mahtipontiseksi, käsiksessä monta heikkoa kohtaa mitkä laskevat tasoa roimasti, ja huumori ei kunnolla toimi.

    • wdwetgty4r6y

      The Purge: Traileri mielenkiintoinen, elokuva täyttä roskaa ja ajan haaskausta

    • näin päin se on

      Eiköhän tuo päde melkein kaikkiin elokuviin. Traileriin kerätään parhaat kohdat ja yleensä joku eeppinen musiikki, jota elokuvassa ei edes kuulla.

      Mielenkiintoisempi kysymys olisi: keksiikö joku elokuvia, jotka ovat parempia kuin trailerinsa?

      • zappp

        Alien tuleepi mieleen elokuvana, joka on parempi kuin trailerinsa. Alkuperäinen traileri ei kerro, tai paljasta elokuvasta mitään, ja itse elokuva onkin sitten erinomainen klassikko. Mutta sitten toisaalta traileri, joka ei paljasta yhtään mitään, mutta onnistuu herättämään mielenkiinnon ja saamaan aikaan jonkinlaista tunnelmaakin, on paras mahdollinen traileri ja sikäli jo itsessään kova kilpailija itse elokuvalle. Tässä tapauksessa elokuva ei kumminkaan petä trailerin aikaansaamaa mielenkiintoa.

        https://www.youtube.com/watch?v=5NcKKNcZ_1k


    • Nokankoptus

      Prometheus traileri on parempi ku itte elokuva

    • mike988

      Harjunpää ja pahan pappi

    • hyvätraileri
    • Moovie

      Aika monessakin leffassa traileri parempi kuin itse leffa.
      Itse keräilen leffoja, kokoelmassani on noin 1000 leffaa, ja olen myynyt/lahjoittanut 100-150 leffaa pois sen vuoksi, kun trailerin perusteella olen kiinnostunut pätkästä ja todellisuus on ollut sitä, että leffaa ei ole tullut sen surkeuden takia katsottua edes loppuun asti. Tai jos onkin, niin todellakin väkisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      20
      2664
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1291
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      70
      947
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      138
      925
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      881
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      842
    7. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      806
    8. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      44
      795
    9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      165
      776
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      134
      725
    Aihe