Kapinallisroistot hyökkäsi alaviitikyliin ja tappoivat, murhasivat 190 ihmistä, siviiliä. Pantivangeiksi parisataa
Näiden avuksi Obamaikin lähettäisi ohjuksia?
Suomessakin kenokaulat puolustaa näitä murhaajia!
Näiden avuksi Obamaikin lähettäisi ohjuksia?
Suomessakin kenokaulat puolustaa näitä murhaajia!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Osviitta, mitä tapahtuu, jos Obama raketeilla saa nämä valtaan!
Obaman kynnet syyhyää pommittaa nää roistoapinat valtaan!
"Jos Putin suostuisi tuomitsemaan Syyrian kaasuiskun nousisi korvausvaatimukset esiin Venäjällä.
Joten eihän sitä hyvää kaveriavoi tuomita rikoksesta jollaiseen on itsekin syyllistynyt.
NINEL "
Osaatko hävetä?
Rontit, jotka täällä kitarisa esissä huusi kapinallisille tukea, edes hävetä?
Tämä pattiperse, joka tukeutui hesurinkuviin?
"Julkaistu: 13.10.2013 20:09, päivitetty: 13.10.2013 20:39
Syyriassa on siepattu seitsemän Punaisen Ristin ja Punaisen Puolikuun työntekijää.
Aseistautuneet miehet pysäyttivät heidän saattueensa ja veivät tuntemattomaan paikkaan.
Siepatuista yksi on Syyrian Punaisen Puolikuun vapaaehtoistyöntekijä. Muiden kansallisuuksia ei ole kerrottu.
Suomen ulkoministeriöön ei illalla ollut tullut tietoa, että siepattujen joukossa olisi ollut suomalaisia.
Työntekijät olivat viemässä lääkkeitä Luoteis-Syyriaan, kun heidän saattueensa pysäytettiin lähellä Idlibin kaupunkia.
Sieppaukset ovat yleistyneet
- Emme tiedä, ketkä heidät veivät, sanoi Punaisen Ristin kansainvälisen komitean edustaja Ewan Watson.
Syyrian valtiontelevision mukaan "terroriryhmät" avasivat tulen saattuetta kohti, mutta Watson ei vahvistanut tietoa ampumisesta."
Näitä kapinalisroistoja haluaa ,joku tukea?
"Syyriassa työskentelevä lääkäri kertoo karuja asioita paikallisista sala-ampujista.
Syyriassa vapaaehtoisena työskentelevä brittilääkäri David Nott kertoo uutistoimisto CNN:lle, että sala-ampujat pelaavat maassa "karua peliä".
Nottin mukaan sala-ampujat tähtäävät tarkoituksella raskaana oleviin naisiin. Kohteina olevat naiset ovat yleensä odotusaikansa loppupuolella, joten ampujat kyllä näkevät naisten raskauden.
Varsinaisesti sala-ampujat eivät Nottin mukaan tähtää odottaviin äiteihin vaan heidän vatsoihinsa ja syntymättömiin lapsiin.
- Lisäksi myös pienet lapset ovat kohteina, Nott kertoo.
Nottin mukaan joinain päivinä kaikilla sala-ampujien kohteeksi joutuneilla ihmisillä on vain täysin samanlaisia vammoja.
- Joinain päivinä tulee 10 tai 15 haavoittunutta, joista kahdeksaa tai yhdeksää on ammuttu täysin samalle alueelle vartalossa.
David Nottin haastattelun voi katsoa täältä. Toimitus huomauttaa, että video sisältää materiaalia, joka ei sovi herkille.
IS
"
Luoneet hirmuhalintoana pohjoisosiin. Odottavat tueksi Obaman pommeja..
sala-ampujia on varmaan molemmilla puolilla rintamaa.
Edelleenkin ihmettelen, miksi tämä jeesustelu Syyrian väkivallasta on aloitettu juuri nyt. Sama on jatkunut jo vuosikymmeniä.
Kapinalliset paukautti autopommin.. Lapsia kuoli laumoittain.. Eikö Obama uhoa pomittaa kapinalisia, miksi?