Missä ovat kokonaan kerrottuna tarinat, eikä vain paloina, eli kirjana, jolloin voi kertoa kokonaan tarinan eikä vain paloja kuten jollain palstalla.
Haluan kirjoittaa sellaisen:
kokonaisettarinat
888
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sitten sun täytyy alkaa kirjoittaa. Ainakin mielikuvitusta sulla riittäisi kirjoittamiseen. Maailmaan mahtuu kaikenlaisia tarinoita ja kirjoitustyylejä. Entä sitten blogin kirjoittaminen. Itse en osaa oikein kirjoittaa enkä avata blogia itselleni. Olisi kyllä ihan mielenkiintoista ja hauskaakin yrittää.
kannattaa kuitenkin nuo välilyönnit muistaa, eihän sitä kukaan jaksa lukea jos kaikki on yhtä pötköa.
On tuo on suunnitelmissa tuo juttu... menen jonnekin mökille ja kirjoittelen siellä, jotta tarinoista tulisi kokonaisia ja hauskoja luettavia. On toinenkin homma sitten mutta se on aika lähellä siinä.
Että saa rauhassa kirjoitella kokonaisia tarinoita jutuista.
Kappalejako on kova sana ettei tuiu pötkökirjoituksia.
Pötkökirjoituksia. :D
Kirjoitan täysin suoraan jos haluan, pötkökirjoittaminen voi olla vain harrasteeni.
Mutta tarinat, nuo elämänkokemukset pitää kirjoittaa ylös ennenkuin unohdan :)
Tulen sitten sinne julkaisutilaisuuteen nimmaria hakemaan. Olen se viimeinen siellä jonossa..kerron vain, että sitten tunnistaisit.
Et arvaisi helposti mitä kirjoittamisen lisäksi olisi hommana: golf-kentän suunnittelua, kiikaritähtäimen asentelua.... kaikenlaista.
Tietenkään en voi mainita mitään tunnisteita, kenenkään nimiä, paikkakuntia jne. Mutta tuskin tuollainen haittaa, ovat niin merkityksettömiä juttuja hauskan tarinan rinnalla.