Hei
Löytyykö mistään tilastoa kuinka paljon Volvoja malleittain on reksiteröity takseiksi? Varmaan V70 on ylivoimasesti eniten rekisteröity malli, mutta mistä löydän kappalemääriä faktoina?
Volvo mallit takseina
8
270
Vastaukset
- Alkuun tästä
Meilläpäin on ainakin 4:jä taksina V70:siä.
- Niinseon!
Volvo kestää taksissakin!
- koeajoin v70
Kävin ajanassa v70, oli pettymys. Auto oli jotenkin vanhanaikaisen tuntuinen ja kömpelö.
- Vakuutuin!
Minä taas tilasin uuden V70-mallin, D4 8-nopeuksisella automaatilla. Paras ajettava minusta, kokeilin myös Bemarit, Audit ja Mersut.
En ihmettele että Volvoja on niin paljon taksissa. Yksi taksikuski sanoi minulle että on luotettavin ja kestävin auto, sen lisäksi hänen mielestään kokoluokan paras ajettava. Kaiken huipuksi ihan mahdottoman taloudellinen.
Eipä autolta voi enempää vaatia? - Hyvin menee
http://www.kauppalehti.fi/5/i/mobiili/kl_mobiili/uutinen.jsp?oid=201409698481&ext=nwnd
Elokuuhun mennessä otettu vajaa 400 uutta Volvoa taksiin. V70 myydyin juu vajaan 300:lla autolla. - ferkusonit
Kyllä volkat vaihtuu kohta okuun, vai mitä?
- 535d
Papat ajaa volvoilla.
- 535d
tällä hetkellä ajelen kyllä vielä 316 mallilla mikä on teini bemu mutta isona ostan 353 warren
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943839Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512712Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741290Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151230Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101149- 46934
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019920- 40835
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt211800Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua54668