Asuntoja Kanadassa

muuttokaandaan

Hei,

Sivuja mistä voi katsoa asuntoja Kanadasta?

4

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luxury apartments

      jo 200,000 CAD (canadian dollar) mukavan kokoisen kaupungin keskusta-alueelta (3km downtown) saa sellaista luksusta, että!!

      3 kerrosta, 2 keittiötä, 3 pesuhuonetta, olohuone, 2 eri lämmitysvaihtoehtoa, garage, isohko puutarha. sijainti etelä-ranskan/italian keskiosien leveyspiirillä.

      kuulostaa äärimmäisen houkuttelevalta. tuolla hintaa ei suomesta saa tuollaista.

      • lisäys of course

        5 makuuhuonetta ja työhuone


      • butenol

        Hinnoissa on suuri ero kaupungeittain. Esimerkiksi Vancouverissa talot maksavat maltaita ja mansikoita, eikä miljoona ole suurikaan raha. Samoin Torontossa hinnat ovat järkyttävän korkeat. Sen sijaan monessa muussa kaupungissa ollaan vielä jotensakin järkilukemissa, vaikka hinnat ovatkin raketoineet koko 2000-luvun.

        Sijainti etelä-ranskan/Italian keskiosien leveyspiirillä ei merkitse mitään. Ilmasto vastaa pitkälti Suomea. Esimerkiksi täällä eteläisessä Ontariossa, joka sijaitsee juuri mainitsemallasi piirillä, kesät ovat hieman pidempiä ja toisinaan kuumempia kuin Suomessa, mutta talvet vastaavasti jopa kylmempiä. Lunta tulee talvella vimmatusti ja teitä suolataan tarmolla.

        Jos ostat talon niin muista, että kiinteistövero on suurempi kuin Suomessa. Mukava puoli on se, että asunnot ovat keskimäärin suurempia kuin Suomessa. Samalla rahalla saa suuremman asunnon kuin Suomessa. Toisaalta pihat ovat monesti pieniä. Laatu on aika samanlaista ja esimerkiksi popcorn ceiling on edelleen yleistä uustuotannossa, vaikka sen kulta-aika oli 1950-1980 -luvuilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      120
      12469
    2. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      67
      5084
    3. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      156
      4434
    4. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      466
      4218
    5. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      118
      4118
    6. 73
      3764
    7. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      54
      2843
    8. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      2813
    9. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      2069
    10. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      22
      1698
    Aihe