Olen 18 vuotias nuori nainen ja voi taivas kuinka voisin kuunnella kasari ja ysäri luvun musiikki viimeisiin hengen vetoihini asti. Huhhuh!
Kyllä mä näitä uusimpiakin musiikkeja, mitä nyt esimerkiksi Nrj tai vastaavilta ''hitti' radiokanavilta tällä vuosikymmenillä tulee mut jotenkin nuo vanhemmat iskee paremmin.
Enää ei vain tehdä yhtä hyvää musiikkia...miksei?
Löytyykö tältä palstalta paljon ihmisiä jotka popittavat myös ''vanhempaa tavaraa'' ?:)
Kyllä mä näitä uusimpiakin musiikkeja, mitä nyt esimerkiksi Nrj tai vastaavilta ''hitti' radiokanavilta tällä vuosikymmenillä tulee mut jotenkin nuo vanhemmat iskee paremmin.
Enää ei vain tehdä yhtä hyvää musiikkia...miksei?
Löytyykö tältä palstalta paljon ihmisiä jotka popittavat myös ''vanhempaa tavaraa'' ?:)
Vastaukset 8
Vanhimmat
Minä tykkään kans tost vanhemmast musast. Se vaa on nii hyvää
Riippuu mitä tarkotat kasari ja ysäri musalla. Itse tykkään ainakin vanhasta hevistä
ja tässä kohtaa puolustan että suomalainen Santa Cruz tekee todella kovaa kasari hevin tyylistä settii. :)
Olen myös sitä mieltä et kyllä se popmusiikki silloin oli parempaa :D
Kappaleet Take On Me ja I Just Died In Your Arms Tonight voittavat Babyt ja muut nnykypaskat. (Toki onhan niitä hyviäkin popkappaleita)
Mitäs tossa on outoo? Ite kuuntelen kasarimetallia ja rokkia :P Se on kyllä totta, että sillon tehtiin hyvää, koska se oli sillon originaalia. Mutta ei mitään vikaa tämän päivän musassakaan. Ja rajaan äskeisen lauseen kuitenkin metalli musiikkiin. Vaikka tulee joskus kuunneltua kasariteknoa ja ynnä semmoista. Sillon siinä oli edes jotain järkeä :D
Ei tossa mitään outoo ole. Ite tykkään 60-luvun musast.
Ysäripopitus o parasta! :3
Kertoisiko se vaikka siitä, että ihmisillä on musiikkimakuja jotka useimmiten eroavat toisistaan?
oletpas sinä uniikki ja spesiaali, kun tykkäät menneiden vuosikymmenten musiikista, vaikket olet syntynyt silloin. Voi kuinka erilainen ja ihmeellinen olet.
Tosiaan, tämä 90- ja 80-luvun ihannointi on trendi-ilmiö nykyään, että niin. Siinäpä olet erikoinen 95% muun väestön kanssa.
EI kannata vajota kyynisyyteen vielä noin nuorena.
Vinyyleiltä kuuntelen kaikkea 80-00 (ja ironmaidenin spessut joskus). Yks lemppari on modern talking.