Eli onko jollain kokemusta kimpasta niinsanotusiti pitkäaikaisten ystävien kesken, miten se meni ja vieläkö ootte ystäviä vai onko siinä käynyt niin että yksi ystävistä on tullut mustankipeeksi ja loukkaantunut kun vaikka hänen vaimoa on pannu toisen parin mies.
Kysytään nyt lähinnä kun kun meitä himottais tää sessio ja ainakin viimmeksi se oli jo lähellä kun ystävien vaimo olisi ollut valmis nauttiin kimppasta meidän kaa.
Siis tämä juttu tuli meille niinsanotusti puuntakaa koska ei me olsi ikinä uskottu että he olis halukkaita kokeileen kimppaseksii.
Kimppa ystävien kesken
15
9980
Vastaukset
- Markus..
Olemme harrastaneet parinvaihtoa ja ryhmäseksiä pitkäaikaisen kaveripariskunnan kanssa. Ja meni oikein hyvin! Kaverisuhde on säilynyt edelleen ja jopa parantunut. Eikä seksistä sen jälkeenkään aina yhdessä puhuta silti.
Meillä se alkoi niin, että olimme pariskuntina samassa tilassa, siitä vähän aloimme koskettelemaan sormilla toisia ja pikkuhiljaa etenimme siitä. Suosittelen nimenomaan samassa huoneessa (makuuhuone, hytti, hotellihuone jne) olemista koko porukalla!
Aloittakaa pienillä kosketteluilla paria vaihdellen, siitä sitten jatkaen. Molempien pariskuntien seksielämäkin on vain parantunut vaihdon ja kimpan vuoksi. Luottamus oman puolison rakkauteen on tietenkin oltava hyvä. Mutta jos se on puolin ja toisin varmaa, ei mikään ole ihanammpaa kuin hieman vaihtaa paria ja kokeilla kimppaakin. Itse asiassa, meidän swingaus harrastus alkoi ystäväparin kanssa, noin 10 vuotta sitten.
Silloin harrastimme seksiä , yhdessä siis pareja vaihdellen.
Tämä ei jäänyt ainoaksi kerraksi, ja olemme edelleen ystäviä!- Apumies48tre
Kyllä säilyi, oltiin jopa paremmin ystäviä sen jälkeen.
Nyt on vain välimatka hidasteena, mutta valmiina ollaan puolin ja toisin. - KokemuksiaN
Lisää kokemuksia aiheesta?
- parisp
Nyt se sitten kokeiltiin ja mikä se kiihottavampaa kun keskustelu ennen sessioo tuntuuko seksi erimoiselta kun omankaa ? "taisi olla koko homman kokeilun kiihotus ja aloitus innostus".
Homma lähti yhteisestä saunaillasta mökillä, että onko se seksi vaihtamalla erimoista ja parempaa, päätettiin sitten yhteistuumin et kokeillaan puolisot vaihtoon tyylillä.
Tietysti ekaksi jännitti kun huomasi sängyssä olevan se ystävän puoliso ja miten tästä eteenpäin ja kumpi sen aloitteen tekee, kai miehet oli sanottaisko rohkeampia ja kyllähän kaikkien kokemuksesta myös jännitys nosti osaksi kiihotusta, kun huomasi miten ne vieraan käsien kosketus oli uutta ja erilaista.
Meillä kokemusta on muutamasta kimpasta ei tuttujenkaa ja se kyllä täytyy myöntää että nyt jännitti.
No aamulla halattiin ja todettiin että ystäviä ollaan ja nyt on sekin kokeiltu.
- Kokemusta
Omasta puolestani voin sanoa että en varmasti ole se kaikkein komein mies piirikunnassa. Enkä se nuorinkaan tai isokaluisinkaan, mutta olen ollut onnekas koska olen ollut se jota ystävät ovat pyytäneet kolmanneksi.
Minua eivät miehet pidä uhkana ja naiset pitävät siitä että olen kohtelias ja hyvätapainen. Se kantaa hedelmää välillä yllättävissä paikoissa.
Mutta mitä tulee aloittajan kysymyksen, onko kaverisuhde säilynyt, niin täytyy sanoa että kyllä. Muutamissa tapauksissa se on jopa parantunut. Mutta yleisesti voin sanoa että kun seuraavan kerran kohtaa/tapaa henkilöt, niin on ihan kuin mitään ei olisi koskaan tapahtunutkaan. Siitä kaikki pitävät. Jonka jälkeen, vaikka mitä voi tapahtua... - Kaksjakolme
Itselläni on ajatus että parempi jos kolmas on vieras niin se on parempi. Oman kullan antaminen tutun käsiin on silleen kiusallista että kun tavataan myöhemmin uudelleen ja vaikka se tapaaminen olisi ihan muissa merkeissä, niin tapahtunut sekstailu on kaikkien mielessä. Oman intiimin elämänalueen paljastaminen tutulle on itsestäni kiusallista mutta ei vieraalle koska häntä emme tapaa myöhemmin tai vaikka tapaisimme ja vaikka samoissa merkeissä niin se ei tuntuisi kiusalliselta. Ainakin itse haluan pitää tämän asian omana tietonani ja tuntuu että vieraan kanssa tämä asia pysyy tavallaan "pimennossa". Olen antanut vaimon käydä yksin tai ystävättäriensä kanssa ravintolassa jolta reissulta hän on mennyt miehen mukaan, kiihottava kokemus itselleni myös tuollainen ja tykkään tällaisesta jänntyksestä kun en näe tapahtumia enkä tiedä mitä kaikkea hän tekee vieraan kanssa. On hienoa sallia vaimolle vieraan kanssa oleminen, se piristää häntä ja tuo jännitystä meidän molempien elämään.
- Mikko
Meillä ollut muutama pariskunta ja jokunen tyttö vieraana, mutta vain yks tuttu kaveri (josta ei tullun juuri mitään) tutut ja varatut turvallisempia tautien suhteen ;/
- Apumies48
Itselläni ainakin on hyvin säilynyt kaverisuhde pariskuntaan jotka aikoinan pyysivät mukaansa. Siitä on aikaa jo vuosikymmen kun alotimme eikä loppua näy...
- 11+14
Joo en todellakaan haluaisi kenenkään tutun olevan hääräämässä vaimon kimpussa, enkä kyllä vieraankaan, jollen itse ole osallisena mukana.
Sen verran cuckoldia kyllä on, että annan vieraan käyttää vaimoani, mutta vain minun ehdoillani ja komennuksessa. Pääasia koko hommassa on vaimon nautinto ja minun siinä sivussa, ei sen kolmannen pyörän. Sehän on vain pelkkä muna.
Ja jos tyyppi myöhemmin yrittäisi omin nokkineen hunajapurkille niistäisin siltä nenän.
- Parin Mies
Oma kantani on tismalleen sama kuin 11 14 kommentti tuossa yllä.
Tosin vaimo ei ole vielä siihen pelkkään munaan (joka on ikään kuin seksilelu siinä missä muutkin innolla käyttämämme välineet) innostunut vaan on epävarma aiheen suhteen vaikka aiheesta on keskusteltu muutamia kertoja.
Vaimo haluaa kyllä mutta pelkää kaikkia mahdollisia "sivuvaikutuksia" joita elävä seksiväline voi tuoda tullessaan sen verran että kynnys ei ylity ja näinhän tämä menee: Vaimo määrää tässä asiassa etenemisvauhdin tai pysähtymisenkin. - @porno@
kaikki lapsi tekee porno
- aviopari
Sen verran cuckoldia kyllä on, että annan vieraan käyttää vaimoani, mutta vain minun ehdoillani ja komennuksessa. Pääasia koko hommassa on vaimon nautinto ???
Mitä ihmettä 11 14 ?! Pääasia on vaimon nautinto, mutta sinä määräät kuinka!
Eikös sen kuitenkin pitäisi olla vaimon määräysvallassa, niin ainakin meillä ! - smaikkelis
Vaimoani oon jakanu kaverin kanssa moneen otteeseen. Viimme aikoina vain oraaliseksiä mutta joskus aiemmin on saanut tehdä ihan mitä vaan :). Sen kummempaa kimppaseksiä ei oo tullu harrasteltua. Ongelma tässä on vain se että pitemmän päälle alkaa itestä tuntumaan että ei saa tarpeeksi irti niistä hommista, koska ei itse pääse kokeilemaan vierasta, kaverillahan siis on vaimo joka hätäsesti kelpais munaa pitämään pystössä sillon kun ei omasta vaimosta pääse kimpan aikana nauttimaan. Mutta oma vaimohan ei siihen tietenkään syty että minä saisin vierasta panna. :( näin meillä, mitenkä teillä.
- parisp
Meillä on asiasta keskusteltu ja sovittu että kimppa pitää olla molempien haluama on siinä sitten kolme tai enemmän.
Miehenä on monesti haluttavaa katsoa kun nainen tavallaan saa vierasta, mutta kyllä meillä se on myös hyväksyttävää että mieskin saa kokeilla vierasta.
Mitä tulee siihen onko se vieras niin sanotusti kiihottava tai yleensä innostunut koko kimpasta niin se kyllä pitää ottaa huomioon ja ainakin jos se yksi on vain pakosta niin ei se meitäkään kiinnosta, eli tapana onkin ensin tutustua ja myös selvittää haluttaako muitakin kun meitä.
Hyvä kokemus onkin tämä ystäväparin kesken koska se kaiketi on meillä huomattu miten tunnetaan jo ennestään mutta siinä on se tunne ennen ettei haluta ainakaan rikkoa toisten yhteistä liittoa jos vielä huomataan parin olevan toisesta mustasukkainen.
Pääperiaate on ainakin meillä että sitä ollaan molemmat kimpassa mukana eikä salaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site515876Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714605Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464362SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564141SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt933753Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään623303SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502463Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352369Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422089En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131229