Hirvisaari sama mies nyt kuin Perussuomalaisissakin

Valheita liikkuu

Puolue vain vaihtui. Ei mielipiteet. Saman asian vuoksi sitä kannattaa äänestää edelleen.

4

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mistä muutos?

      Jostain kumman syystä samat puheet oli OK perussuomalaisten mielestä vain siihen asti kun Hirvisaari edusti heidän puoluettaan. Aina niitä ennen muistettiin puolustaa?

      • Onhan tämä ironista

        Vieläkö Halla-aho kavereineen on valmis maksamaan Hirvisaaren sakot, jos uusia tuomioita on tulossa, heh... Halliksen ei ole tarvinnut käydä Timo Soinin koulua kuin muutama vuosi, mutta mies alkaa olla jo pesunkestävä poliittinen opportunisti siinä kuin kaikki muutkin eduskunnassa.


      • Kaikella on puolensa

        Alkaa mennä usko demokratiaan kun näitä hirvisaaria ja hakkaraisia tunkee eduskuntaan. Kuinka kauan noita vielä pitää kestää ennen kuin ymmärtävät poistua takaoven kautta. Ehkä toisaalta juuri tuossa mielessä Hirvisaari on hyvää mainosta Muutoksen "suoralle demokratialle", siis varoittavana esimerkkinä edustuksellisesta demokratiasta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3492
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      185
      1383
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      77
      1377
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1060
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1010
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      962
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      869
    8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      867
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      855
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      835
    Aihe